بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  ارزشمند ترین سنگ ها

  ارزشمند ترین سنگ ها

  کمیاب تری سنگ های جهان

  با توجه به اینکه میلیون ها سنگ در جهان وجود دارند اما تعداد خاصی از آنها به نام کمیاب ترین سنگ های جهان شناخته می شوند همچون طلا که قیمت بالایی دارند. سنگ ها در دو گروه قیمتی و نیمه قیمتی دسته بندی می شوند.

  از جمله سنگ های قیمتی شناخته شده در بین مردم به ترتیب می توان به الماس ، یاقوت سرخ ، یاقوت کبود و زمرد اشاره کرد.

  دیگر سنگ های موجود در جهان بعد از این موارد به عنوان سنگ های نیمه قیمتی معروف هستند.

  عقیق سیاه، یکی از نادرترین سنگ  

   

   

   

   

   

  یکی از نادرترین عقیق قیمتی، عقیق سیاه است. ترکیبات این سنگ از عنصرهای کربن و اکسید آهن هست. این سنگ را می توان در استرالیا،چک، ترکیه، اندونزی، برزیل، اتیوپی یافت. قیمت آن حدود ۲۳۵۵دلار در هر قیراط هست.

  بریل قرمز، سنگ قیمتی

   

   

   

  از کمیاب ترین سنگ های قیمتی جهان بریل قرمز (Bixbite) است که تنها در ایالات یوتا و نیومکزیکو یافت شده است. این سنگ برای اولین بار توسط دکتر هاجز لامار، در مواد معدنی از یوتا، به کشف رسید که در حال حاضر، این سنگ تنها در کوه Wah Wah در یوتا وجود دارد. قیمت آن در هر قیراط ۱۰۰۰۰دلار است.

  سنگ ماسگراویت، جدیدترین سنگ

   

   

  یکی از جدیدترین سنگ های قیمتی و قیمتی در بین دیگر سنگ های قیمتی است و ترکیبی از عناصر بریلیم ، منیزیم و آلومینیوم می باشد. علت نامگذاری آن به این دلیل است که در منطقه ماسگریو Musgrave در سال ۱۹۶۷در استرالیا کشف شد. اما در مناطق گرینلند و ماداگاسکار نیز می توان آنرا یافت.قیمت این سنگ در هر قیراط ۳۵,۰۰۰دلار محاسبه شده است.

   

  پینیت، کمیاب تری سنگ های جهان

   

   

  کمیاب ترین سنگی که برای ساخت جواهرات استفاده می شود سنگ پینیت هست که 25 عدد آن در جهان یافت شده است.قیمت این سنگ حدود ۵۰٫۰۰۰تا ۶۰٫۰۰۰دلار در هر قیراط محاسبه شده است.

  گراندیدریت، گران قیمت ترین سنگ

    

   

   

  کاشف این سنگ  Grandidier است و نام Grandidierite از اسم او گرفته شده است.رنگ آبی ، سبز و سفید به دلیل وجود عناصر منیزیم ، آهن و آلومینیوم می باشد. گراندیدریت  تنها در ماداگاسکار یافت می شود. قیمت در هر قیراط ۱۰۰٫۰۰۰دلار برای این سنگ محاسبه شده است.

   ژرمژوئیت، نادرترین سنگ   

   

   

     سنگی قیمتی و بسیار نادر به نام ژرمژوئی   Jeremejevite، در سیبری کشف شد که در سال  ۱۸۸۳در کوه Soktui استخراج  شد. در حال حاضر این کانی در منطقه Erongo در نامیبیا و معدن Pantahole در میانمار و در همچنین در شهر کوچک Tadjik در   Chorough  یافت می شود. رنگ آبی متمایل به رنگ ارغوانی آن از ویژگی های آن است.قیمت آن حدود ۲۰۰۰دلار در هر قیراط هست.

   

  انصراف از نظر
  call support Telegram support