بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  اپال و خواص آن

  اپال و خواص آن

  اپال

  اپال سنگ ماه متولدین ماه مهر است، اپال به‌ طلسم‌ خوشبختی‌ معروف‌ است‌ و رنگ این سنگ که هفت رنگ است ان را متمایز نموده و‌ اكثر هنرمندان‌ به‌ خصوص‌ نقاشان، موسیقی دان‌ها و هنرپیشگان‌ از آن‌ استفاده‌ می نمایند. این‌ سنگ‌ تأثیر مثبتی‌ در روح‌ و روان دارد، زیرا این سنگ به‌ امید و خوشبختی‌ معروف‌ است‌ و همراه ‌داشتن‌ آن‌ در انسان‌ ایجاد شادی‌ می‌ كند و مانع‌ نگرانی، افسردگی، سستی‌ و رخوت‌ می ‌شود.
  این سنگ را در مشرق ‌زمین‌ سمبل‌ وفاداری‌ و امید می‌ شناسند و استفاده‌ از آن‌ به‌ فرد حالتی‌ از تقدس‌ می‌ دهد. اعراب معتقد هستند که این‌ سنگ‌ از بهشت‌ روی‌ زمین‌ آمده؛ که احتمالا ظاهراً نورانی‌ آن‌ باعث‌ به ‌وجود آمدن‌ این‌ باور شده‌ است.
  در کشور یونان اعتقاد دارن اپال باعث‌ دوراندیشی‌ شده و از امراض‌ جلوگیری‌ می ‌كند، و شكسپیر از آن‌ را ملكه‌ گوهرها می ‌داند. اما در غرب آن را بدشگون‌ می ‌دانستند زیرا والتراسكات نویسنده‌ نامدار اسكاتلندی‌ به‌ طور غیر عمد در یكی‌ از داستان‌هایش‌این سنگ را سنگی‌ منفی‌ و بدیمن معرفی‌ كرده؛ درست‌ برعكس‌ شرقی‌ ها كه‌ هرچه‌ صفات‌ و درجات‌ نیكوست‌ برای‌ این سنگ‌ زیبا‌ در نظر دارند.
  واژه‌ اپال از كلمه‌ هندی‌ به‌ معنای‌ «سنگ» مشتق‌ شده‌ و در فرهنگ‌ سانسكریت‌ به‌ معنای‌ سنگ‌ قیمتی می باشد.
  این سنگ‌ برای‌ تسكین‌ دردهای‌ روده‌ و ورم‌ معده، به ‌جریان ‌انداختن‌ خون‌ و افزایش‌ گلبول‌های‌ قرمز خون مناسب است. نگاه‌ كردن‌ به‌ این‌ سنگ‌ زیبا، چشم‌ها را به‌ روی‌ زندگی‌ باز می ‌كند و باعث‌ ایجاد شعف‌ و امید و تقویت‌ صفات‌ نیكو می شود.

    


  اوپال‌ از جمله‌ سنگ‌ های‌ قیمتی‌ بوده و دارای‌ طیف‌ وسیعی‌ از رنگ‌ها می باشد. این‌ سنگ‌ تلألو و بازی‌ نور دارد. نوع‌ زرد و قرمز آتشی‌ آن جزو گرانبهاترین‌ نوع اوپال است. دیگر رنگ‌ های‌ اوپال‌ سفید، خاكستری، نارنجی، آبی، سبز، خاكستری‌ سیر و سیاه‌ مایل‌ به‌ خاكستری‌ و یا تركیبی‌ از این‌ رنگ‌ ها هستند. درابر فشار و ضربه‌ حساس‌ بوده. همچنین‌ اسیدها و محلول ‌های‌ قلیایی‌ و حتی‌ عطر و لوازم‌ آرایشی‌ به‌ آن‌ آسیب‌ می‌ رساند. به‌ علت‌ شكنندگی‌ و آسیب ‌پذیری، لازم‌ است‌ هنگام‌ سوار كردن‌ آن‌ روی‌ پایه‌ انگشتری‌ یا دیگر جواهرات، دقت‌ فراوان‌ صورت‌ گیرد. فرمول‌ شیمیایی‌ اوپال‌ NH2OSIO2 است.
  توصیه‌ می ‌شود برای‌ نگهداری‌ و جلوگیری‌ از آسیب ‌دیدن‌، آن‌ را كنار دیگر سنگ‌ها قرار ندهید و نیز مرتب‌ در آب‌ سرد بدون‌ مواد، شست‌وشو دهید تا آب‌ موجود در آن‌ تبخیر نشود و درخشش‌ رنگی‌ خود را از دست‌ ندهد.
  انواع‌ اپال می ‌توان‌ به‌ اپال آتشین ، اپال معمولی، اپال انیکسی و اپال آتشین مکزیکی اشاره‌ كرد.
  معادن‌ اصلی‌ این‌ سنگ‌ در نیو ساوث ویلز در کشور‌ استرالیا بوده، عمده‌ اپال استخراجی‌ در دنیا امروزه‌ از این‌ مناطق‌ است.
  ذخایر دیگر این سنگ در كشورهای‌ برزیل، گواتمالا، هندوراس، ایالات‌ متحد آمریكا و ژاپن‌ وجود دارد. تا پیش‌ از قرن‌ اخیر، بهترین‌ معادن‌ اپال در كشور چک واسلواكی‌ بود،
  اپال از جمله‌ جواهرات‌ زیبایی‌ است‌ كه‌ داشتن‌ آن‌ نشانهِ سلیقه‌ و درك‌ خاص‌ از سنگ‌های‌ قیمتی‌ است؛ زیرا دارنده‌ آن‌ باید حتماً به‌ خواص‌ و اهمیت‌ این‌ سنگ‌ پی‌ برده‌ باشد.

   

  انصراف از نظر
  call support Telegram support