بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  طلای روس

  طلای روس

  طلای روسی چیست؟

  طلای روسی یک نام تجاری است که به رز گلد گفته می شود. دلیلش هم این است که این آلیاژ نخستین بار در قرن ۱۹ میلادی در روسیه تولید و عرضه شد. طلاروس واژه ایست که به طلای قرمز یا همان رزگلد اطلاق می شود. واژه ی طلاروس واژه قدیمی است و کمتر در دنیا ازآن استفاده می شود، اما همچنان در ایران در صنعت بدلیجات به طلاروس شناخته شده و استفاده می شود. رز گلد همان طلاروس یک نوع طلای رنگی است که رنگ قرمز خاصی بین صورتی و قرمز دارد، از این رو به عنوان طلای قرمز یا طلای صورتی نیز شناخته می شود و یک انتخاب محبوب در صنعت بدلیجات به شمار می رود.
  طلاروس یا رزگلد از چه آلیاژی ساخته شده است؟
  رزگلد از آلیاژی ساخته شده است که از ترکیب طلا و مس( البته در ایران بیشتر از ترکیب مس و روی) بوجود می آید. دستور العمل خاصی برای مقدار طلا و مس ترکیب شده در آلیاژ طلاروس یا رزگلد وجود ندارد. به طور کلی مقدار مس استفاده شده در آلیاژ، بسیار بیشتر از مقدار طلای استفاده شده می باشد و به همین دلیل رنگ آلیاژ طلاروس بیشتر متمایل به رنگ مس است.
  عیار رز گلد همانند طلای معمولی است و در عیارهای متفاوت عرضه می‌شود. میزان عیار هر دو طلای زرد و طلاهای رنگی با هم برابر است. یعنی طلای ۱۴ عیار زرد و طلای ۱۴ عیار رزگلد هر دو خلوص یکسانی دارند و حاوی ۵۸٫۳ درصد طلا هستند.
  به زبان ساده‌تر، هر چه عیار طلای رزگلد پایین‌تر باشد، یعنی مس موجود در آن بیشتر است.

    


  بنابراین تفاسیر، رز گلدی که خلوص طلای کمتری دارد، پررنگ‌تر و قرمزتر دیده می‌شود. البته ممکن است که در ساخت مصنوعات طلایی از دیگر فلزات هم استفاده شود. در این صورت از میزان قرمزی آلیاژ مس و طلا کاسته می‌شود.
  اما به‌صورت کلی، رز گلدی که عیار و خلوص بالایی دارد، رنگ روشن‌تر و رنگ صورتی‌تری رنگی دارد.
  باید به این نکته توجه داشت که طلای روسی که در کشورمان عرضه می شود بیشتر از فلزات مس و روی ساخته شده و به ندرت از فلز طلا استفاده می شود.

  انصراف از نظر
  call support Telegram support