بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  آمازونیت و خواص آن

  آمازونیت و خواص آن

  آمازونیت

  آمازونيت به رنگ سبز می باشد که در دسته فلدسپارها قرار مي گيرد، آمازونيت معمولاً به صورت تراش کابوشن برش و صيقل داده مي شود وآمازونيت های با کيفيت مشابه سنگ يشم دیده می شوند.
  سختي اين گوهر 5.6 تا 6 می باشد، این سختی سبب می شود تا اين سنگ در مقابل فشار و خش، آسيب پذير باشد و مراقبت از آن امر مهمی به نظر مي رسد، استفاده از این سنگ مقرون به صرفه خواهد بود. شايان ذکر است که حکاکي بر روي اين سنگ به سختی مناسبی که دارد آسان و ساده است.
  برخي بر اين باورند که اين سنگ موجب آرام کردن احساسات و تسکين اعصاب می شود و خلاقيت را افزايش مي دهد. و گفته شده اين گوهر مي تواند زندگي زناشويي را شادتر کند.

  رنگ آمازونیت
  آمازونيت در رنگ هاي سبز، سبز مايل به زرد و سبز مايل به آبي ، سبز مایل به سفید يافت مي شود و در آن رنگ به طور يکسان پخش نشده است در برخي از نمونه ها رگه هاي ريز سفيد نشان داده خواهند شد.
  روشنايي آمازونیت
  آمازونیت در طی روز زیباتر دیده می شود تا در شب
  وضوح آمازونیت
  سنگ های آمازونیت بصورت مات بیشتر وجود دارند تا آمازونیت های براق
  برش آمازونیت
  اين گوهر معمولاً به صورت کبوشن برش داده شده و بر روي نقره استفاده مي شود. از اين گوهر سبز نسز همچون دیگر سنگ های با ارزش براي دستبند، گردنبند، حلقه، گوشواره و ديگر جواهرات استفاده مي کنند.
  منابع آمازونيت
  مهمترين رسوبات اين سنگ در کلرادو يافت شده است اما در برزيل، هند، کنيا، ماداگاسکار، ناميبيا، روسيه و زيمبابوه نيز وجود دارد.

   

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support