همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  الماس معروف الیزابت تیلور

  الماس معروف الیزابت تیلور

  الماس الیزابت تیلور (Taylor Diamond)

  الماس الیزابت برتون، پس از خرید ریچارد برتون برای همسرش در سال 1996 میلادی مورد شهرت قرار گرفت. ریچارد برتوتن که بازیگری بریتانیایی و برنده هفت جایزه اسکار است، برای همسر هنرمند خود که او نیز بازیگر سرشناس آمریکایی و همچنین برنده دو جایزه اسکار است، خریداری کرد. این سنگ الماس به وزن 241 قیراط که حدود 48 گرم است، در معدن پریمر در آفریقای جنوبی استخراج شد.

  این سنگ به دست هری وینستون، به شکل گلابی تراش خورد و وزن آن 69.42 قیراط ( 13.88 ) در آمد.

  در ابتدا این الماس به هریت آنن برگ آمس ( Harriet Annenberg Ames ) تعلق داشت و پس از گذاشتن در حراجی به مبلغ 1.050.000 میلیون دلار به مالک برند لوکس کارتیه روبرت کنمور ( Robert Kenmore ) فروخته شد. این شرکت این سنگ را درون یک گردنبند الماس قرار داد. این الماس به عنوان اولین الماس یک میلیون دلاری در دنیا شناخته شد . هر چند که قبلا بار ها سنگ ها دست به دست می شدند، اما این اولین باری بود که سنگ در معرض فروش عمومی قرار می گرفت.

  پس از جدایی الیزابت از ریچارد برتون، وی گردنبند را در سال 1978 در حراجی به قیمت 5 میلیون دلار به " هنری لمبرت " فروخت و هزینه آن را صرف ساخت بیمارستانی در آفریقای جنوبی کرد.

  هم اکنون صاحب این الماس، روبرت مواواد می باشد که آنرا دوباره تراش داده است. وزن این الماس به 68 قیراط ( 6.13 گرم ) رسیده است.

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support