همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  زندگی در 2022

  زندگی در 2022

  زندگی در 2022 چگونه خواهد بود ؟

  شرکت IBM که در زمینه پیش بینی آینده معروف است به تازگی لیست پنج پیش بینی خود را که به پنج در پنج شهرت یافته است منتشر کرده. که بر پنج فناوری که بزرگترین تاثیر را طی پنج سال آینده بر زندگی بشر خواهد داشت، تاکید کرده است.

  هوش مصنوعی و سلامت روانی

  بر اساس نوع صحبت کردن افراد می توان اطلاعات بسیاری بدست آورد ازجمله اینکه فرد کسل است یا پریشان یا آشفته و یا بدبخت. پیشرفت سریعی که در زمینه قدرت پردازشگر های رایانه ها رخ داده است به اینصورت است که تحلیل گفتار نسبت به گذشته قدرتمند تر خواهد بود.

  IBM پیش بینی کرده است که تا 5 سال آینده هر آنچه را که میگوییم و می نویسیم شاخصی برای سنجش سلامت روانی و فیزیکی ما می باشد. که با استفاده از اپلیکیشن های موبایل میتوان بیماری هایی چون پارکینسون را به لطف محاسبات هوش مصنوعی در فضای ابری تشخیص داد. که ازین روش تا کنون در تشخیص افسردگی بکار میرفته است.

  لنز های هوشمند

  براین اساس تا پنج سال آینده دوربین های قدرتمند و بسیار کوچک با سرعت و قدرت هوش مصنوعی درون لنزهای چشمی ترکیب شده اند که انسان قادر خواهد بود علاوه بر نور مرئی،قادر به دیدن امواج ماکرو،میلیمتری و فروسرخ شوند. آن هم تنها با ابزاری که می توان همه جا حمل کرد.

  ماکروسکوپ ها و درک جزئیات زمین

  امروزه به لطف تصاویر ماهواره ای امکان دیدن هر نقطه از زمین مشخص شده است. که البته این تنها آغاز راه است. این شرکت بر این باور است که سیستم های ماکروسکوپ به زودی تمامی داده های پیچیده زمین را با یکدیگر تلفیق میکند و انسان به این شیوه جدید می تواند آنها را تحلیل کند.

  چنین قابلیتی نه تنها داده های بیشتری را در اختیار محققان قرار میدهد بلکه راهکاری دقیق را برای سازماندهی این داده ها در اختیارشان می گذارد.

  آزمایشگاه روی تراشه

   یکی از پیش بینی های IBM این است که گفته فناوری روز به روز به ابعاد فیزیکی کوچکتر و قدرت بیشتر میرسد که در پزشکی تاثیرات غیرقابل باوری ارائه می دهد. از چنین فناوری می توان برای تصویربرداری پزشکی در خانه استفاده کرد که با صرف هزینه کم قادر به تشخیص سریع بیماری هایی چون سرطان و پارکینسون می باشد. که این لابراتوار های روی تراشه به عنوان کارآگاه های پزشکی عمل می کنند.

  به گفته ی این شرکت تا سال2022 تجهیزات سلامتی مانند ردیاب خواب و تناسب اندام اطلاعات را به سیستم هوش مصنوعی میدهند تا این اطلاعات در اختیار کاربران قرار گیرد.

  حسگرهای هوشمند ردیاب های آلودگی

  آخرین پیش بینی این شرکت بر اساس ترکیبی از سخت افزار های هوشمند و تحلیل های هوش مصنوعی است که در ردیابی آلودگی های محیط زیست به کار می روند. به این صورت که با قراردادن این حسگر های هوشمند در زمین یا درون پهباد ها باعث پیشبینی آلودگی در زمان حقیقی می شوند. همچنین در مورد نشت متان که کاری مشکل است با قرار دادن این حسگرها در میان خطوط لوله گاز متان به راحتی و به صورت آنی می توان نسبت به نشت متان عکس العمل نشان داد.

   

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support