بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  سنگ کلسیت

  سنگ کلسیت

  کلیسیت (Calcite )  :

  تاریخچه و خلاصه ای از کلسیت

   

                 

   

  کلسیت شکل پایدار کربنات کلسیم و سنگ معدن کلسیم می باشد. کربنات کلسیم گروهی غنی از مواد معدنی می باشد و درخالص ترین شکل خود شفاف و بی رنگ است. ماده معدنی یافت شده آن در سنگ مرمر متامورف می باشد. همچنین کلسیت یکی از اجزای معمول سنگ های رسوبی همچون آهک می باشد که شامل مواد ارگانیک از جمله بقایای صدف موجودات دریایی است. به همین دلیل ترکیب کلسیت بسیار شبیه به جواهرات ارگانیک همچون مروارید و مرجان است .

  کلسیت در مقایسه با انواع دیگر جواهرات بسیار نرم و شکننده است و سختی آن مشابه کهربا ، مرجان و کریزوکولا می باشد که تمامی این سنگ ها جواهرات محبوب می باشند. و به دلیل نبود سختی کافی ، بعنوان گوشواره و آویز مورد استفاده قرار می گیرد.

   کلسیت ماده ای مهم در صنعت ساخت و ساز خصوصا سیمان سازی ،همچنین برای تولید فلزات مختلف ، شیشه و لاستیک استفاده می شود. بسیاری از مواد شیمیایی مهم از جمله رنگ و کود با کلسیت ساخته می شوند. و نیز یکی از محتویات اصلی گچ معمولی به حساب می آید.

   

  رنگ کلسیت

  شکل خالص کلسیت بی رنگ می باشد و عوامل رنگی معمول و ناخالصی های موجود آن به آهن ، منیزیم ، منگنز ، روی و کبالت می توان اشاره کرد. رنگ های رایج آن سفید ، خاکستری ، زرد ، نارنجی ، سبز ، قرمز و آبی است.

    

  درخشندگی و وضوح کلسیت

  وضوح کلسیت های یافت شده اغلب شفاف و بسیار محبوب است و درخشندگی شیشه ای جذاب و جلای فوق العاده ای دارد.

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support