بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  شناخت بیشتر زبرجد

  شناخت بیشتر زبرجد

  زبرجد سنگی خاص از جنس الیوین معدنی است. زبرجد سبز واژه بهتری است برای این سنگ. این گوهر رنگ مخصوص به خود دارد به این معنی که رنگش در نتیجه ترکیبات مواد شیمیایی درونش ایجاد شده است و ارتباطی با ناخالصی های خارجی نداشته و فقط به رنگ سبز می باشد. در واقع زبرجد سبز یکی از محدود سنگ های قیمتی است که فقط دارای یک رنگ است، گرچه انواع رنگ های سبز مانند سبز روشن مایل به زرد و سبز تیره هم در این بین دیده می شود. قدمت سنگ زبرجد تا 3500 سال قبل برمیگردد، در گذشته جزیره آتشفشانی زبرجد در دریای سرخ و شرق مصر بوده.
  اما امروز زبرجد با بالاترین کیفیت از منطقه موگوک در برمه استخراج می شود، هرچند نوع سبز زبرجد پاکستانی هم بسیار باکیفیت است. از دیگر معادن زبرجد در استرالیا، برزیل، مکزیک، نروژ، آفریقای جنوبی، سریلانکا، تانزانیا و آمریکا وجود دارند.

  روش های تشخیص زبرجد اصل

  نگاه دقیق

  با دقت بالا به نگین زبرجد خود نگاه کنید. سنگ اصل همیشه به رنگ سبز می باشد با طیف رنگی کم و زیاد.

  استفاده از تغییر نور

  سنگ زبرجدتان را بیرون برده و در نور طبیعی خورشید نگاه کنید سپس در زیر نور مصنوعی مانند مهتابی نیز رنگ سنگ را بررسی نمائید رنگ این گوهر باید در هر دو حالت به یک رنگ باشد.

  وجود رگه ها 

  چنانچه رگه ها و ناخالصی هایی از رنگ قهوه ای یا زرد درون آن یافتید نشانه ای از اصل بودن سنگ است. به طور کلی هر سنگ زبرجد اصل طبیعی دارای هاله ای از غبار یا شکستگی درونی می باشد.

  نوع تراش

  سنگ زبرجد گوهری تقریبا نرم در تراش می باشد، به همین علت تراشی طبیعی یا شبیه اشک به خود می گیرد.
  اما در نظر داشته باشید همه این روش ها قطعیت ندارند و برای بهره بردن از خواص زبرجد و خرید نوع اصلی آن بایستی با کارشناسان و افراد خبره در این کار مشورت نمود.

   برای دیدن جواهرات سنگ زبرجد کلیک نمائید 

  09306226344

  goharafshan_admin@

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support