بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  مخراج کاری چیست؟

  مخراج کاری چیست؟

  به عمل نشاندن سنگ یا نگین بر روی اشیا تزئینی و قیمتی و زیورآلات "مخراج کاری" گفته می شود که به نام "مرصع کاری" و یا "جواهرنگاری" نیز معروف می باشد. در قسمت کار گذاشتن سنگ های تزئینی بر روی جواهرات، مخراج کار باید با دقت و حوصله کافی سنگ را در این قسمت قرار دهد و آن را در جای خود محکم نماید. در حقیقت یکی از سخت ترین مراحل ساخت جواهرات و زیورآلات، قسمت نهایی کار و قرار دادن سنگ در پایه مخصوص طراحی شده می باشد که این کار همان عمل مخراج کاری است.

  در مخراج کاری بسته به نوع پایه ای که طراحی شده است، سنگ های ریز به روش هایی از قبیل ریلی، قلمزنی، کاسه ای، چنگی و سنگ های درشت تر نیز با روش هایی همچون نبشی، چنگی و دیواره ای بر روی پایه نشانده می شوند.

  به دلیل حفظ زیبایی و آثار طبیعی سنگ های زینتی که در ساخت جواهرات و زیورآلات استفاده شده اند، استفاده کردن از چسب و سایر مواد شیمیایی مقدور نیست چرا که در اثر گذشت زمان ممکن است از بین بروند و یا به سنگ آسیب وارد نمایند. به همین دلیل است که در هنگام مخراج کاری، پایه هایی که برای نگهداری سنگ استفاده می شوند باید به گونه ای تنظیم شوند که به سنگ آسیبی وارد نکنند. چرا که سنگ ها ممکن است در اثر فشار، دچار ترک خوردگی و پریدگی شوند.

  امر مخراج کاری زمانی حساس تر می شود که به جای انگشتر ، بخواهیم روی زیورآلات ظریف تری همچون گوشواره و گردنبند، سنگ های زینتی بسیار ریزتر و ظریف تری را جای گذاری نماییم.

  برای مشاهده انواع مدل های انگشتر فروشگاه گوهرافشان روی لینک کلیک نمائید.

   ارتباط با ادمین جهت مشاوره:
  goharafshan_admin@

   آدرس پیج اینستاگرام: 
  instagram.com/goharrafshan

   لینک عضویت در کانال تلگرام: 
  gohar_afshan@

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support