بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  نحوه نگهداری از اسناد شخصی

  نحوه نگهداری از اسناد شخصی

  اولین کاری که برای نگه داشتن آثار کاغذی به ذهن خیلی ها می رسد، نگهداری از آثار کاغذی با استفاده از پوشاندن چسب و یا استفاده از پلاستیک و پرس کردن می باشد، اما باید بدانیم که این کار نه تنها از اشتباهات بزرگ در نگهداری از اسناد می باشد بلکه به آثار کاغذی آسیب جدی وارد می کند.

  نگهداری صحیح از اسناد کاغذی

  اسناد کاغذی را تا نکنید، چرا که در محل تاشدگی دچار پارگی و فرسودگی می‌شوند.
  گیره‌های فلزی، سنجاق، منگنه باعث زنگ زدگی و پارگی سند می‌شوند.(اسناد پرونده‌ای چنانچه دارای متصل کننده هستند، درهنگام ورق زدن دقت کنید و متصل کننده را طوری تنظیم نمایید تا سبب پارگی صفحات نشود)
  اگر از یک اثر کاغذی استفاده زیادی می‌شود باید آن اثر را درون پاکت‌های پلاستیکی مایلر قرار داده و یا از آن کپی گرفته شود. نسخه اصلی در مخزن ذخیره شده و از کپی آن استفاده نمایید.
  لمس کردن آثار کاغذی باارزش سبب آسیب به آثار و اسناد می شود.
  برای پاک کردن گرد و غبار از روی اسناد کاغذی از یک برس نرم و یا از پارچه‌ استفاده نمائید، به آرامی این کار را انجام دهید تا موجب پارگی کاغذ نشود.
  از پرس کردن اسناد در درون پلاستیک‌های محکم خودداری نمایید.
  از چسباندن سند و آثار کاغذی روی مقوا و یا کاغذ خود داری نمائید.
  از چسب نواری و سایر چسب‌های شیمیایی برای ترمیم پارگی‌های آثار کاغذی استفاده نکنید، چون علاوه بر تغییر رنگ سند به آن آسیب می‌رساند.
  حتما آثار کاغذی را به صورت صاف نگهداری نمائید، مگر اینکه اندازه آن‌ها بسیار بزرگ بوده و نگهداری آن‌ها به صورت صاف مقدور نباشد.
  در صورت کپی گرفتن، مطمئن شوید که خطری برای سندتان پیش نمی‌آید.
  برای صاف نگهداشتن صفحات کاغذی رول شده از اشیاء سنگین و مناسب استفاده نمائید .
  قبل از باز کردن اسناد با ابعاد بزرگ مانند نقشه‌ها و طومارها، از داشتن فضای کافی بر روی میز یا سطوح دیگر اطمینان حاصل نمائید.

   

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support