بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  نحوه پولیش دادن سنگ

  نحوه پولیش دادن سنگ

  چگونه یک سنگ را پولیش کنیم

  یکی از سرگرمی های لذت بخش جمع آوری سنگ ها برای کلکسیون می تواند باشد. که راه بسیار مناسبی برای یادگیری علم سنگ شناسی می باشد. بعد از جمع آوری سنگ ها شاید دوست داشته باشید سنگ هایتان را پولیش دهید. شما میتوانید بدون استفاده از ابزار خاصی سنگ هایتان را به زیبایی با دستانتان پولیش دهید. برای این کار لازم است مراحل زیر را انجام دهید

  ● در مرحله اول باید تمام آلودگی ها و بقایای اضافی سنگ را پاک نمائید. برای این کار به سادگی سنگ ها را در یک سطل آب گرم و صابون قرار داده و اجازه بدهید که سنگ ها خیس بخورند و سپس آنها را شست و شو دهید.
  ● سنگی را که برای بار اولتان می خواهید پولیش دهید، انتخاب نمائید. توصیه می شود که برای بار اول صاف ترین و کوچک ترین سنگ را انتخاب نمائید. چراکه سنگهای کوچکتر زودتر پولیش می شوند.
  ● با استفاده از کاغذ سنباده 60 می توانید به آن سنگ شکل دهید. اگر می خواهید یک شروع خوب برای دور و گوشه ی سنگ خود داشته باشید آنها را به پایین و بصورت مساوی مالش دهید. در واقع در این مرحله شکل اصلی سنگ تان را بدست می آورید، برای حفظ رطوبت سنگ، که یک نکته مهم می باشد سنگ را به صورت دوره ای داخل سطل آب فرو ببرید. هنگامی که سنگ خود را به شکلی که می خواهید درآوردید، در ادامه باید تمام خش ها را از بین برده و صاف کردن سنگ را تمام کنید.
  ● مجددا سنگ را به داخل آب فرو برده. در این مرحله از کاغذ سنباده 160 استفاده نمائید. شما متوجه خواهید شد که هنوز هم سنگ ریزه ها و خراش های بزرگی بر روی سطح صاف و صیقلی خود دارد. در حین انجام کار این نکته را فراموش نکنید که برای حفظ رطوبت سنگ آن را بصورت دوره ای در داخل سطل آب قرار دهید. وقتی که خش های بزرگتر برداشته شد وارد مرحله جدیدی خواهید شد.
  ● برای این مرحله سنباده ی 360 برای استفاده توصیه می شود. در این مرحله می خواهیم سنگ همانند مرحله ی قبل صاف و صیقلی باشد اما این فرایند هنوز هم خش های کوچکی بر روی سنگجای خواهد گذاشت، با این وجود سطح سنگ به تدریج صاف و صیقلی تر می گردد.
  ● در مرحله آخر پودر پولیش را برداشته و آن را بر روی پارچه جین مرطوب بریزید. برای این کار لازم نیست که تمام پودر را روی پارچه بریزید. پولیش کردن سنگ با پارچه ی جین را تا زمانی ادامه دهید که به نتیجه ی مورد نظر خود برسید.
  در واقع روش ذکر شده برای پولیش دادن سنگ های بسیار نرم و نیمه قیمتی کاربرد دارد. اگر تصمیم دارید سنگی قیمتی مانند الماس، یاقوت، زمرد و … را تراش دهید حتما نیاز به دستگاه ها و تجهیزات مناسب با این سنگ ها دارید.

   

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support