بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  کریستال های سواروسکی

  کریستال های سواروسکی

  سواروسکی

  دانیل سواروسکی در سال 1892 دستگاهی برای برش دقیق، زیبا و با کیفیت کریستالهایی که از سنگ کوارتز، ماسه و مواد معدنی ساخته می شد اختراع کرد. و ترکیب صحیح این مواد به عنوان رازی سر به مهر برای کارخانه سواروسکی باقی ماند. در واقع اینگونه ساخت باعث تولید کریستال هایی با بالاترین درجه دقت می شود، و کریستالهایی همانند الماس نیز تولید میکند. خانواده سواروسکی ساخت کریستالها را خارج از کارخانه اصلی در اتریش به صورت موروثی ادامه دادند. امروزه بیشتر کریستالهای سواروسکی با کیفیت در کشور اتریش تولید می شوند. این کمپانی از سال ۱۹۶۵ به صنعت جواهرات هم وارد شد و به تولید جواهرات ظریف و زیبا با سنگ های قیمتی که با دقت برش داده شده اند مشغول است. شرکت سواروسکی در حال حاضر محصولات خود را که شامل لوازم تزئینی، جواهرات و اقلام دکور خانه است را در سرار دنیا به فروش می رساند.

   

  کیفیت کریستال

  روش تولید و پردازش مواد معدنی، فاکتور مهمی در کیفیت کریستال می باشد. سواروسکی فقط از بهترین مواد برای تولید و تراش جواهرات استفاده می کند، و این کیفیت بالا باعث شده تا در جهان به دلیل درخشش و ارزششان مشهور باشند. برشهای دقیق و صیقل دادن با کیفیت و زیبا از مواردی هستند که کریستالهای سواروسکی را از کارهای دیگر متمایز می کنند. بریدن مواد معدنی مانند کریستال ها و سنگهای قیمتی که صدها سطوح با جهت های مختلف دارند فرایندی بسیار پیچیده می باشد. که هر جهت از انعکاس نور، باید ابتدا بوسیله کامپیوتر محاسبه گردد سپس در حالت سه بعدی شبیه سازی شود، بهینه سازی شود و نهایتا به برنامه کنترل برای دستگاههای پیچیده تبدیل شود.

  نگهداری از جواهرات سواروسکی

  با جواهرات کریستال سواروسکی همانند جواهرات دیگر باید رفتار کرد. جلوگیری از در معرض آب قرار گرفتن به مدت زیاد، جلوگیری از برخورد کریستال ها با مواد شیمیایی و رفتارهای خشن کاری یا ورزشی. قبل از شنا، جواهرات کریستال سواروسکی را کنار بگذارید و بعد از انجام شستشو آنها را به تن کنید. برای تمیز کردن و جلا دادن جواهرات سواروسکی از صابون نرم، آب و پارچه نرم استفاده کنید. در صورت امکان کریستالهای سواروسکی را در بسته بندی اصلی آن نگهداری کنید. در صورتی که بسته بندی اصلی وجود ندارد، آنها را در پارچه نرم نگهداری کنید تا در برابر گم شدن کریستالها و خراشیده شدن فلز جواهرات محافظت شوند.

  نحوه تشخیص کریستال های سواروسکی

  راههای گوناگونی برای تشخیص کریستالهای سواروسکی از انواع دیگر وجود دارد. مهم ترین آن با نگاه کردن در کریستال و بسته بندی آن انجام میشوند، برای شناخت دقیق نیاز به نگاه کردن به کریستال بوسیله ذره بین جواهرسازان دارد تا بتوان جزییات کامل کریستال را دید، و به موارد زیر دقت نمود:
  • نباید هیچگونه حبابی درون کریستال وجود داشته باشد.
  • کریستالهای سواروسکی درخششی زیبا چون الماس دارند که خیلی بیشتر از درخشش کریستالهای معمولی هستند.
  • کریستالهای سواروسکی در اندازه و شکل و شمایل یکسان هستند، چون با دستگاه های پیش رفته ساخته می شوند.
  • هر گونه خراشیدگی روی سطح کریستال یا یک درخشش های روغنی، نشانی از یک کریستال جعلی است.
  • کریستالهای سواروسکی به صورت سنگهای آزاد فروخته می شوند(سیمی از داخل این نگین ها رد نمی شود یعنی سوراخ کاری نشده اند).

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support