بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  کمیاب‌ترین سنگ‌های جهان (2)

  کمیاب‌ترین سنگ‌های جهان (2)

  در مقاله قبل در مورد پنج نوع سنگ نادر و ارزشمند صحبت کردیم. سنگ‌هایی نظیر: یشم سیاه، تافیت، ماسگراویت، گرندیدریت و تانزانیت.

  در ادامه با چند نمونه‌ی دیگر از این سنگ‌های نادر آشنا خواهیم شد.

  یاقوت سرخ (Red Beryl):

  سنگهای درشت این سنگ در صورتی که رنگ و خلوص بالایی داشته باشد، بسیار کمیاب بوده و درصورت وجود حتی چندین برابر الماس نیز ارزش دارد. از خواص یاقوت سرخ علاوه بر زیبایی می توان به افزایش خون رسانی و انرژی حیاتی به بدن نام برد. سنگ یاقوت سرخ از روزگاران قدیم برای پاکسازی خون از سموم و حفاظت در برابربیماری طاعون استفاده شده است. همچنین از قحطی جلوگیری کرده و در تقویت سیستم گردش خون و مبارزه با عفونت‌های داخلی بدن نیز بسیار مفید می‌باشد. سنگ یاقوت سرخ، سنگ فوق العاده‌ای برای وارد کردن شور و هیجان به زندگی است، هم چنین به تمرکز شما کمک کرده و شفافیت و خرد را برای زندگی شما به ارمغان می‌آورد.

   

   

  الکساندریت (Alexandrite):

  الکساندریت جواهری چندرنگ است که جزو یکی از کمیاب‌ترین سنگ‌های جواهر موجود در جهان محسوب می‌شود. این سنگ رنگ‌های زمردی، قرمز، نارنجی و زرد دارد. بدین صورت که اگر از زاویه های مختلف به آن نگاه کنیم، رنگ‌های مختلفی را نیز مشاهده خواهیم کرد. استفاده از این سنگ باعث رفع غم و افسردگی و هم‌چنین برطرف کردن حس نفرت و حسادت در فرد شده و مهر و محبت را زیاد می‌کند. الکساندریت بر سیستم عصبی و تنظیم گلبول‌های قرمز بدن نیز اثری مثبت دارد. بسیاری از مردم بر این باورند که این سنگ کمیاب نماد شانس و خوشبختی است و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و ایجاد تعادل روحی می‌شود.

   

   

  یشم اعلی (Jadeite):

  یشم اعلی یا یشم سبز، سنگی به رنگ سبز زیتونی و سبز روشن است. گران‌ترین و باارزش‌ترین نوع این سنگ، دارای رنگ سبز مات است؛ البته یشم اعلی در رنگ‌های ارغوانی، خاکستری و نارنجی نیز وجود دارد. یشم اعلی، سنگی بسیارباارزش و در عین حال بسیار مقاوم است. این سنگ به عنوان سنگ حامی به کار رفته و به همراه داشتن آن یا قرار دادن در محل کار یا گوشه‌ای از اتاق نیرو‌های منفی را از محیط دور کرده و شادی و آرامش خاصی به روح می‌بخشد. این سنگ هم چنین بر روی دستگاه عصبی انسان اثری آرامش بخش دارد و اختلالات خواب را نیز بهبود می بخشد.

   

   

  الماس سرخ (Red Diamond):

  الماس‌ها در رنگ‌های مختلفی مثل زرد، آبی، سفید، صورتی و سیاه یافت می شوند. کمیاب ترین الماس موجود در جهان، الماس سرخ است. دیگر الماس های رنگی به دلیل وجود ناخالصی ها ایجاد شده اند اما الماس سرخ، رنگ خود را در اثر یک تغییرشکل اتمی در ساختارش به دست آورده است. گفته می شود تنها پنجاه عدد الماس سرخ واقعی در دنیا وجود دارد و به همین علت این سنگ بسیار گرانبها و ارزشمند و کمیاب است.

   

  بنی توئیت (Benitoite):

  این سنگ بسیار کمیاب دارای رنگ ارغوانی غلیظ است و به طور جالبی زیر نور ماوراء بنفش می درخشد. علت قیمت بالای این سنگ این است که نوع با کیفیت آن تنها در کالیفرنیا یافت می شود و در هیچ جای دیگری از جهان نمونه ای از آنها پیدا نشده است. از این سنگ باارزش در صنعت جواهرسازی استفاده می شود.

   

   

  برای مشاهده سایر سنگ‌ها و جواهرات زینتی فروشگاه گوهرافشان روی لینک کلیک نمائید.

  09306226344

  goharafshan_admin@

   

  انصراف از نظر
  whatsapp support call support Telegram support