همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  بلاگ

  سنگ های قیمتی افغانستان
  0 سنگ های قیمتی افغانستان

  انواع معادن سنگ های قیمتی افغانستان

  کشور افغانستان با توجه به وسعت و منطقه جغرافیایی دارای انواع معادن سنگ‌های قیمتی می باشد، از جمله این سنگ ها می توان به بهترین و با کیفیت ترین سنگ های لاجورد لاپیس اشاره کرد که در جهان شهرت فراوانی دارند.
  بیشتر سنگ های لاپیس از استان بدخشان در شمال افغانستان بدست می آید، علاوه بر لاجورد لاپیس، افغانستان دارای ذخایر مهمی از انواع گوهرهای دیکر است که برخی از این سنگهای افغانی در بازارهای جهانی حضور دارند. از جمله معادن و ذخایر سنگ های افغانستان می توان به لاجورد...

  فیروزه های سبز رنگ
  0 فیروزه های سبز رنگ

  سنگ فیروزه سبز

  عواملی که بر کیفیت سنگ فیروزه موثراند
  فیروزه سنگی با کیفیت عالی می باشد که در سراسر جهان توسط سازندگان جواهرات مورد توجه قرار می گیرد.
  فیروزه از روی سه عامل اصلی کیفی ارزیابی می شود:
  -رنگ
  - بافت
  - وجود یا عدم وجود ماتریس و رگه های فیروزه(که اصطلاحا عجمی و شجری می گویند)

  رنگ سنگ فیروزه

  سنگ فیروزه آبی

  فیروزه با رنگ آبی شناخته می شود، رنگ آبی نرم و آرام، که در میان عوام به آن آبی آسمان گفته می شود. منبع سنتی و اصلی این سنگ در نیشابور است، فیروزه را با نام “آبی ایرانی” نیز توصیف می‌ک...

  کاربرد فیروزه در صنایع دستی
  0 کاربرد فیروزه در صنایع دستی

  استفاده از فیروزه در ساخت صنایع دستی

  علاوه بر استفاده از فیروزه در جواهرات و زیورآلات از این سنگ گران بها در ساخت صنایع دستی نیز استفاده می شود، که این کار از گذشته های دور تا به امروز به شکل های مختلف استفاده می شود.

  فیروزه کوبی

  یکی از هنرهای اصیل و زیبا، هنر فیروزه کوبی روی ظروف می باشد، بدین صورت که سنگ فیروزه را بر روی ظروفی با پایه سیمین، نقره ای و یا برنجی تزئین می کنند، دانه های گوناگونی از فیروزه را روی ظروف مورد نظر جای داده و پرداخت می نمایند و طی مراحل مختلف به آن جلا میدهند که اصط...

  انواع نگین های بکار رفته در ساخت جواهرات
  0 انواع نگین های بکار رفته در ساخت جواهرات

  انواع نگین های اتمی

  در ساخت جواهرات از نگین های درخشان با اشکال مختلف استفاده می شود، که انتخاب این نگینهای مناسب در زیبایی جواهر ساخته شده بسیار موثر است، و ما در اینجا با نمونه هایی از این نگین های درخشان مانند میکرو و سولیتر و... آشنا می شویم.

  انواع نگین ها

  نگین های پرکاربرد در ساخت جواهرات معمولا نگین های سولیتر، باگت، مارکیز، میکرو می باشند که به اختصار درباره این نگینها توضیحاتی داده می شود.

  نگین های سولیتر:

  این نگین ها با تراشی مانند الماس دارای سایز های متفاوت هستند. و معمولا از این...

  دلایل سیاه شدن نقره اصل
  0 دلایل سیاه شدن نقره اصل

  آیا نقره اصل هم سیاه می شود!

  نقره اصل به مرور زمان ممکن است سیاه شود، به اینصورت که رنگ‌های زرد و تیره روی نقره را می گیرد. هرچند که نقره خالص در محیط و دمای منزل معمولا تیره نمی شود و تنها دلیل سیاه شدن وجود مس در نقره های 925 عیار می باشد، و مس موجود در نقره با نمک و گوگرد معلق در هوا ترکیب می شود و باعث تیرگی جواهرات نقره می‌شود.
  لازم به ذکر است که این تیرگی ها در زمانی که نقره با مواد شیمیایی شوینده و بهداشتی آرایشی، رنگ مو و ... در تماس باشد سریعتر سیاه می‌شود.
  عرق بدن هم از عوامل مهم در سیا...

  نحوه ساخت گره آسانسوری( گره کشویی)
  0 نحوه ساخت گره آسانسوری( گره کشویی)

  آموزش تصویری ساخت گره آسانسوری برای دستبند

  مرحله اول:

  بعد از ساخت دستبند نخ های دو طرف دستبند را مطابق تصویر روی هم قرار دهید.


  مرحله دوم:

  بعد از تمام شدن مرحله اول مطابق تصویر زیر با چسب نواری نخ ها ی دستبند را روی سطح صافی ثابت کنید.

  مرحله سوم:

  در این مرحله به یک نخ با طول حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر نیاز دارید، مطابق عکس از زیر دو نخ اصلی عبور داده و روی نخ های اصلی گره بزنید.


  مرحله چهارم:

  در مرحله بعدی باید نخ سمت چپ رو از روی دو نخ اصلی رد کنید.


  مرحله پنجم:

  سپس نخ سمت راست ر...

  لابرادوریت و شناخت آن
  0 لابرادوریت و شناخت آن

  لابرادوریت و خواص آن 

  واژه لابرادوریت بر اساس نام شبه جزیره لابرادور در شرق کانادا گرفته شده است که در این محل برای اولین بار این سنگ یافت شد، از لحاظ سنگ شناسی لابرادوریت از خانواده پلاژیوکلاز و فلدسپار می باشد که دارای سختی 6 تا 6.5 بوده.
  لابرادوریت دارای جلوه های متالیک و درخشش آبی و سبز بوده، در مقابل فشار حساس بوده و بدلیل داشتن جلای شیشه ای آسیب پذیز است.
  ترکیب شیمیایی لابرادوریت سیلیکات سدیم کلسیم آلومینیوم می باشد، که دارای سیستم کریستالی تریکلینیک پهن و منشوری است، این سنگ در همه رنگ ها ...

  شناخت برلیان و انواع آن
  0 شناخت برلیان و انواع آن

  انواع برلیان:

  به طور کلی دو گونه برلیان داریم برلیان طبیعی، و برلیان مصنوعی که به نوع مصنوعی آن اتمی هم گفته می شود.
  تفاوت برلیان طبیعی و مصنوعی در چیست:
  برلیان های اتمی با گذشت زمان در اثر تماس با آب کدر می شوند ولی برلیان طبیعی همیشه درخشان می مانند.
  برلیان های اتمی وقتی روی کار سوار می شوند، انعکاس نور پایینی دارند و حتی در خیلی از مواد انعکاسی ندارند، و اگر زیر کار برلیان های اتمی را نگاه کنید کاملا مشخص است، و کافی است تا دست تان را زیر آن بگذارید تا متوجه شوید هیچ انعکاس نوری ندارند اما برل...

  دعای بچه دار شدن
  0 دعای بچه دار شدن

  حکاکی دعای بچه دار شدن روی فیروزه

  نقل است از علی بن محمد حمیری که می گفت: دختر جعفر بن محمود را خواستم و بسیار او را دوست می داشتم ولی فرزندی از او به وجود نمی آمد. به خدمت حضرت امام علی النقی (ع) رفتم و این مطلب را عرض نمودم. آن حضرت تبسم نمود و فرمود که: انگشتری بگیر که نگینش فیروزه باشد و بر آن نقش کن این آیه را: "رب لا تذرنی فردا و انت خیر الوارثین" و ما چنان کردیم، سالی نگذشت، از آن زن پسری به وجود آمد.

  به منظور استفاده از این دعا برای بچه دار شدن، بایستی آن را بر روی نگین فیروزه حکاکی نم...

  دعای هفت جلاله
  0 دعای هفت جلاله

  دعای پر فضیلت هفت جلاله

  مردی به امام صادق (ع) عرض کرد : مولای من، من از حاکم سرزمین جزیره در هراسم و می ترسم از این که او مرا به دشمنانم معرفی کند و به آن ها تحویلم دهد . امام صادق (ع) فرمود : انگشتری تهیه کن که نگین آن حدید صینی باشد و بر روی آن سه جمله در سه سطر بنویس :

  « اعوذ بجلال الله »

  « اعوذ بکلمات الله »

  « اعوذ برسول الله »

  و بر پشت نگین، دو جمله در دو سطر بنویس :

  « امنت بالله و کتبه »

  « انی واثق بالله و رسله »

  و بعد دور نگین بنویس :

  « اشهد ان لا اله الا الله مخلصا »

  و این انگش...

  مروارید و خواص آن
  0 مروارید و خواص آن

  رازهایی در مورد سنگ گرانقیمت مروارید

  مروارید به دلیل زیبایی و شکوه بی نظیرش از سال های خیلی دور مورد توجه بوده، با این حال کم تر کسی از خواص درمانی و تقویت کننده آن خبردار بوده و صرفا جهت زیبایی از آن استفاده می شده. علاوه بر استفاده زینتی از این سنگ های قیمتی ، از خواص درمانی آنها نیز بهره ببرید .
  بر طبق باورها، مرواریدها از آینده شوم هشدار می دهند. اگر با خود گردنبندی از سنگ مروارید داشته باشید، شما را همیشه در برابر نگون بختی حمایت می کند.

  مروارید چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

  مروارید سنگ شفا...

  کریستال های سواروسکی
  0 کریستال های سواروسکی

  سواروسکی

  دانیل سواروسکی در سال 1892 دستگاهی برای برش دقیق، زیبا و با کیفیت کریستالهایی که از سنگ کوارتز، ماسه و مواد معدنی ساخته می شد اختراع کرد. و ترکیب صحیح این مواد به عنوان رازی سر به مهر برای کارخانه سواروسکی باقی ماند. در واقع اینگونه ساخت باعث تولید کریستال هایی با بالاترین درجه دقت می شود، و کریستالهایی همانند الماس نیز تولید میکند. خانواده سواروسکی ساخت کریستالها را خارج از کارخانه اصلی در اتریش به صورت موروثی ادامه دادند. امروزه بیشتر کریستالهای سواروسکی با کیفیت در کشور اتریش تولید ...

  whatsapp support call support Telegram support