بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  نوشته های بلاگ  "2019"  از "اُكتبر"

  فضایل و فواید انگشتر در دست راست
  0 فضایل و فواید انگشتر در دست راست

  انگشتر در دست راست در روایات

  طبق آنچه از روایات مختلفی از گذشته تا به حال شنیده ایم، در می یابیم که انگشتر در دست راست نزد پیامبران و خدای متعال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و برای آن پاداش و خواص بسیاری در نظر گرفته شده است. ائمه اطهار نیر شیعیان خود را به این کار سفارش کرده اند. در ادامه به طور کامل به این دلایل می پردازیم.


  فضایل انگشتر در دست راست

  1-    فرمان خدای متعال به این عمل

  جبرئیل بر پیامبر (ص) نازل شد و گفت : ای پیامبر، پروردگارم بر تو سلام می فرستد و به تو و علی (ع) فرمان می د...

  سنگ درمانی کودکان
  0 سنگ درمانی کودکان

  سنگ درمانی کودکان

  سنگ ها که از دل زمین به وجود می آیند، هدایایی خاص از طرف زمین برای ما می باشند. اینطور به نظر می رسد که کودکان گرایشی طبیعی به سنگ ها دارند و با اختیار و علاقه خود کریستال و سنگی را از زمین برداشته و به وارسی آن می پردازند.

  آنها تمام حواس خود را درگیر می کنند تا بفهمند سنگی که برداشته اند به چه چیزی شباهت دارد. یا هنگامیکه سنگی را به آب می اندازند، چگونه صدایی می دهد و یا بو و مزه ای دارد یا نه . آنها همچنین تمام سعی خود را می کنند تا بفهمند سنگ ها چه چیزی را به آنها می گویند...

  تسبیح شاه مقصود
  0 تسبیح شاه مقصود

  شاه مقصود افغان

  در میان مسلمانان یکی از بهترین و معروف ترین مدل های تسبیح، شاه مقصود می باشد. ویژگی خارق العاده تسبیح، این است که هر چه بیشتر از آن استفاده شود، دارای شفافیت و زیبایی بیشتر می شود و گرانبها تر شناخته می شود.

  شاه مقصود نام سنگی زرد و سبز رنگ است؛ و بیشتر در ساخت تسبیح و انگشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

  این تسبیح در رنگ های زرد، سبز، قرمز، مشکی، نباتی و زیتونی موجود می باشد، که رنگ زرد خوش رنگ آن از همه گران تر است.

  تشخیص اصل بودن تسبیح شاه مقصود

  همانطور که گفته شد از محبوب ت...

  ساعات سعد و نحس
  0 ساعات سعد و نحس

  شناخت ساعت های سعد و نحس

  حتما تاکنون شما نیز این دو واژه را شنیده باشید، ساعت سعد و نحس. بر اساس روایات و همچنین علم نجوم اعمالی چون خواندن عقد ازدواج، اقدام برای بچه دار شدن، مسافرت، افتتاح کسب و کار، حجامت، تعیین و تغییر نام و گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم و بسیاری از کارهای مهم در ساعات نحس توصیه نمی شود و به ساعات سعد موکول گردد. در ادامه به بررسی این دو ساعت می پردازیم.

  ساعت های سعد و نحس کی رخ می دهد

  ساعت نحس در 2 حالت رخ میدهد : 1- قمر در عقرب 2- محاق

  1-    قمر در عقرب : در آسمان 12 صورت...

  تعبیر خواب انگشتر
  0 تعبیر خواب انگشتر

  تعبیر خواب انگشتر به روایات مختلف

  تعابیر و روایات مختلفی درباره دیدن انگشتر در خواب وجود دارد که در ذیل به آن پرداخته می شود:

  روایتی از امام جعفر صادق من باب دیدن انگشتر نقره در خواب

  "امام جعفر صادق (ع)" می فرمایند : دیدن انگشتر نقره در خواب بر چهار بخش است. مملکت، زن، فرزند و مال و ثروت. اگر زنی در خواب ببیند که انگشتر با نگینش از او دور و گم شد، بزرگی او نزول پیدا می کند و یا فرزندش میمیرد و یا ثروتش از بین میرود. اگر بزرگ بود کوچک می شود ( از نظر مردم).

  تعبیر ابراهیم کرمانی از دیدن انگشتر...

  انگشتر های اسپرت
  0 انگشتر های اسپرت

  انگشتر های اسپرت

  انگشتر های اسپرت از گذشته تا به حال، طرفداران خودش را داشته است و روز به روز به تنوع آن افزوده می شود. تنوع در رنگ، جنس، طرح و قیمت تاثیر بسیاری در محبوبیت این انگشتر ها می گذارد.

  امروزه استفاده از انگشتر های اسپرت رو به افزایش رفته است، و به همین دلیل طرح های متفاوتی برای آنان در نظر گرفته می شود.

  طرفداران اصلی انگشتر های اسپرت، جوانان و نوجوانان هستند که عاشق مد و استایل هستند. حس اعتماد به نفسی که با در دست داشتن این انگشتر ها به سراغشان می آید، وصف ناشدنی است.

  در ادامه ب...

  در نجف
  0 در نجف

  در نجف

  سنگ در نجف، صاف و شفاف همانند شیشه است. این سنگ از خانواده سنگ های کوارتز می باشد و با رنگ های گوناگونی یافت شده است. یکی از گونه های آن که برای اکثریت مردم شناخته شده است، عقیق است و به رنگ های سفید، زرد، کهربائی، جگری و جگری مایل به سیاه و سبز دیده می شود.

  سنگ در نجف شیشه ای بی رنگ و شیشه ای مایل به قرمز (در حسینی) در وادی السلام نجف واقع در عراق پیدا می شود. گونه های دیگر آن که دارای خطوط سیاه رنگ به شکل مو می باشند که به آنها مودار می گویند. به علت قرار گرفتن این سنگ ها در منطقه واد...

  انگشتر حضرت سلیمان
  0 انگشتر حضرت سلیمان

  انگشتر حضرت سلیمان

  انگشتر سلیمان از نشانه های نبوت و قدرت سلیمان نبی (ع) است. شیعیان معتقدند که این انگشتر به انبیاء های بعدی منتقل شده و در نهایت به امامان شیعه رسیده است.

  طبق مذهب شیعه، این انگشتر اکنون نزد حضرت مهدی (عج) است که در زمان حضورشان آن را به همراه خواهند داشت.

  در رابطه با ویژگی های ظاهری این انگشتر مطالبی در روایات شیعه و سنی نقل شده است که از مهمترین آنها این است که جنس حلقه آن نقره است. نگین آن یاقوت و دارای هشت وجه می باشد.

  امام رضا (ع) در این رابطه فرمودند: بر روی انگشتر حض...

  سنگ عقیق در روایات
  0 سنگ عقیق در روایات

  عقیق در روایات

  1-    نخستین سنگی که ایمان آورد
  پیامبر اکرم (ص) به امام علی (ع) فرمودند : ای علی، انگشتر را در دست راست کن تا از مقربان الهی باشی. امام علی (ع) از ایشان پرسیدند چه انگشتری را می گویید ؟ پیامبر جواب دادند عقیق قرمز؛ چرا که اولین کوهی بود که به وحدانیت خداوند، نبوت من و به وصی بودن تو و امامت فرزندان تو و اینکه بهشت برای دوستداران تو و شیعیان فرزندانت است، اذعان کرد.

  2-    اولین سنگ ولایت مدار
  امام رضا (ع) فرمودند : در روز غدیر، خداوند ولایت علی را بر آسمان های هفت گانه و کوه ها ...

  گوهر عقیق
  0 گوهر عقیق

  جواهرات عقیق ( Agate )

  سنگ عقیق، سنگی نیمه قیمتی است. این سنگ از آن دسته کانی هایی است که از چند عنصر شیمیایی تشکیل شده است.ترکیب شیمیایی آن سیلیس است که گاهی عناصری چون آلومینیوم، کلسیم و منیزیم در کنارش قرار میگیرند. این سنگ، ریزدانه و روشن می باشد. بافت آن نیمه شفاف، مات و دارای جلای شیشه ای است. از سه هزار سال پیش، مصری ها از سنگ عقیق برای ساخت مهره، انگشتر و تزئین ظروف استفاده می کردند.

  انواع طیف رنگی عقیق

  عقیق طیف رنگی گسترده ای دارد. می توان به رنگ هایی چون سفید، سبز، زرد، قهوه ای، سیا...

  جید
  0 جید

  جید (Jade)

  جید یکی از سنگ های با دوام با تنوع رنگی بسیار بالاست، و حتی سنگ یشم را نیز میتوان از خانواده سنگ های جید نامید، بیش از 5000 سال است که در ابزار ها، مجسمه ها، اشیاء و جواهرات قیمتی به کار می رود. اولین بار برای ساخت سر های تبر، سلاح و ابزار هایی که برای ضرب و شتم نیاز به سختی بالا داشتند، استفاده می شد.

  همچنین پس از آن، به دلیل رنگ زیبایی که نمونه هایی از جید داشتند، مردم به استفاده از آنها در جواهرات پرداختند. سپس با جلا دادن به این سنگ ها، آنها را درخشان تر کردند.

  این سنگ در طیف گ...

  ساعت مچی رومانسون
  0 ساعت مچی رومانسون

  ساعتمچی برند رومانسون ROMANSON

  شرکت رومانسون در سال 1988 میلادی و با الهام از شهر روتسون واقع در سوئیس تاسیس شد.

  این شرکت در قرن نوزدهم، نقش اصلی را در ساخت ساعت بر عهده داشت.

  مجموعه رومانسون، سعی دارد که سنت و تاریخ ساعت های این شهر و منابع طبیعی زیبای شهر روتسون را که از آن الهام می گیرد در ساعت های خود به ثبت برساند .

  ازین جهت، این شرکت برای اولین بار فناوری برش شیشه را توسعه داد. این فناوری سطح شیشه را به صورت چند وجهی می کشد. شکل الماس با داشتن وجه های بسیار، این سطح نور را به طور موثری...

  whatsapp support call support Telegram support