بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  نوشته های بلاگ  "2019"  از "آوريل"

  نحوه تمیز کردن کهربا
  0 نحوه تمیز کردن کهربا

  چگونه میتوان کهرباهای خود را تمیز کرد.

  جواهراتی که از کهربا استفاده شده بسیار زیبا و در عین حال حساس و شکننده می باشند. که در حین تمیز کردن این نوع جواهرات باید دقت داشت.
  کهربا دارای درخشش خاصی می باشد که ممکن است به علت پوشش و یا آلودگی های دیگر که روی آن می نشیند درخشش را از دست بدهد .و برای باز گرداندن درخشش کهربا باید آن را تمیز کرد.که در زیر بهترین روش برای باز گرداندن درخشش کهربا ذکر شده است.
  در ابتدا کاسه ای را از آب آشامیدنی پر نمایید و بعد چند قطره صابون مایع به آن اضافه نمایید، محلول ر...

  روش های حکاکی و ابزارآلات آن
  0 روش های حکاکی و ابزارآلات آن

  حکاکی روی نگین

  حکّاکی به ایجاد طرح و نقش بر روی سنگ ها، نگین ها، فلزات، کاشی، چوب و موارد دیگر حکاکی گفته می شود. در واقع ایجاد برجستگی ها و فرورفتگی ها که با کمک ابزاآلاتی چون فرز و دستگاه های حکاکی روی اجسام انجام می شود حکاکی می گویند. در زمان های گذشته از ابزارهای سنگی، فلزی مانند میخ، چاقو و... حکاکی را انجام می دادند.
  یکی از روش‌هایی که در گذشته برای حکاکی استفاده می شده استفاده از موم عسل جهت پوشش ضد اسید بوده، از قلم نی جهت طراحی، و از اسید فلوریدریک جهت تثبیت طراحی استفاده می شده. به ای...

  نقش جواهرات در زندگی انسان
  0 نقش جواهرات در زندگی انسان

  دلایل استفاده انسان از جواهرات

  انسان از جواهرات برای آراستن خود استفاده می‌کنند. استفاده از جواهرات توسط انسان به زمان های خیلی دور برمیگردد. بطوری که یافته‌های باستان‌شناسی در غار بلومبوس واقع در آفریقا نتایجی به دست آمده که انسان ها از ۷۵ هزار سال پیش از پوسته حلزون دریایی برای تزئین خود استفاده می کرده. و در کنیا جواهراتی از پوست شترمرغ متعلق به ۴۰ هزارسال پیش یافت شد. و در روسیه نیز از سنگ دستنبد و انگشتر تولید می‌کردند.
  انسان ها به مرور زمان از انواع استخوان حیوانات، دندان‌ حیوانات، هسته می...

  فدیوم و خواص آن
  0 فدیوم و خواص آن

  فدیوم چیست؟

  فلز نقره به صورت خالص برای زیور آلات مناسب نمی باشد. به علت اینکه فلز نقره نرم و شکل پذیر است. لذا صنعت گران این فلز نرم را باید به نسبت 10درصد(%10) با فلزات دیگر ترکیب نمایند تا از نرمی و شکل پذیری بیش از حد نقره بکاهند، از جمله این فلزات، فلز مس می باشد که با نقره ترکیب می کنند. یعنی 90قسمت نقره و 10قسمت مس که تقریبا تمام سکه های دنیا که به عنوان پول رایج استفاده می شده از نقره %90 (900) بوده. اما نقره به دلیل خاصیت خود با اکسیژن(هوا) واکنش نشان داده و تغییر رنگ می دهد، سیاه می شو...

  تفاوت مارکازیت و پیریت
  0 تفاوت مارکازیت و پیریت

  مارکازیت چیست و چه تفاوتی با پیریت دارد؟

  مارکازیت یکی از واژه های متداول است که امروزه در بخش جواهرات استفاده می شود. مارکازیت یکی از نگین های پرکاربرد در ساخت زیورآلات و ساخت انواع ساعت می باشد که زیبایی و درخشندگی فوق العاده ای دارد. این نگین اغلب بر روی زیورآلات طرح طلا روس و یا ساعت های نقره استفاده می شود. و از جمله نگین های پرکاربرد م باشد. مارکازیت دارای نمونه های مشابه زیادی نظیر پیریت است که اغلب تشخیص آنها از یکدیگر مشکل است. در این مقاله سعی داریم تا با تبیین تفاوت بین پیریت و مارکاز...

  زرقون
  0 زرقون

  زرقون

  در ایران به آن بیشتر مردم اتمی می گویند ، اما نام اصلی آن زرقون می باشد . در کتاب های علمی با سه نام از آن ذکر به عمل آمده است . جینهه و هایاسنته که روشن و صاف و درخشنده می باشد و خاکستری و دودی آن چارگون می نامند .

   

                 

   

   

  اقسام

  1-   به رنگ های قرمز و سرخ آتشی که در زبان فرانسوی هم به آن جینتهه کالابیلی گفته می شود.

  2-   به رنگ های زرد و شربتی مایل به قرمز

  3-   نوعی که درست همانند کهربا بوده و جدای از سختی آن مابین آن با کهربا فرقی نیست . استفاده از انگشتری این نوع ...

  حساسیت پوستی چگونه ایجاد می شود
  0 حساسیت پوستی چگونه ایجاد می شود

  حساسیت پوستی

  کسانی که حساسیت پوستی به بدلیجات دارند به محض استفاده از این نوع زیروآلات دچار مشکل می شوند، بطوری که هنوز دقایقی از بستن قفل گردنبند در پشت گردن نگذشته پوست ملتهب می‌شود. در ابتدا دور گردن قرمز شده بعد شروع به خارش می‌کند و اگر استفاده از این نوع گردنبند را کنار نگذارید و از دور گردن باز نکنید حساسیت ناگهانی تا جایی پیش می‌رود که پوست گردنتان تاول می‌زند.
  تعداد کسانی که چنین تجربه‌ای داشتند، کم نیست اند. در آلمان پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که جواهرات بدلی که اغلب از جنس نیکل ...

  تورمالین و انواع آن
  0 تورمالین و انواع آن

  انواع تورمالین براساس طیف رنگی

  تورمالین دارای طیف رنگی بسیار بالای بوده. این طیف رنگی از قرمز پر رنگ تا صورتی، سبز زمردی پر رنگ تا زرد روشن و آبی پر رنگ می باشد. در واقع ساختار شیمیایی تورمالین از ساختار فیزیکی آن ناشی می شود و چنین خاصیتی است که باعث ایجاد طیف رنگی در تورمالین می شود.
  خانواده تورمالین هم مانند خانواده گارنت دارای معادن نزدیک به هم و دارای ساختار کریستالی تقریباً یکسانی بوده کمی تفاوت در ساختار شیمیایی آن ها دیده می شود. برای روشن تر کردن رنگ و از بین بردن ناخالصی از حرارات برا...

  انواع زمرد و خواص آن
  0 انواع زمرد و خواص آن

  زمرد و انواع آن

  بهترین راه برای تشخیص سنگ های معدنی و اصل وجود ناخالصی‌ ها در دل سنگ ها می باشد، اولین‌ معدن‌ زمرد در دوران باستان‌ در بخشی از جنوب‌ مصر یافت شد، زمردهایی که از این معدن بدست آمده در مقایسه‌ با زمردهای‌ امروزی‌ كیفیت‌ پایین ‌تری‌ دارند.
  یکی از مهم ‌ترین‌ معادن‌ زمرد جهان‌ در كشور كلمبیا وجود دارد، از معادنی‌ كه‌ زمرد مرغوب‌ با كیفیت‌ عالی‌ از آن‌ استخراج‌ می‌ شود معدن‌ موزو Muzo است‌ كه‌ زمرد شفاف‌ با رنگ‌ سبز سیر دارد.
  دیگر معدن‌ معروف‌ زمرد در كلمبیا، چیور Chiver است‌ كه‌ استخر...

  حکاکی بر روی نگین
  0 حکاکی بر روی نگین

  حکاکی بر روی نگین

  حکاکی بر روی سنگ های زینتی و مهرکنی از جمله هنرهایی می باشد گه از گذشته های دور تا به امروزه کاربرد بسیاری داشته

  نحوه حکاکی در گذشته

  ابزارهای مورد استفاده در حکاکی های پیشین تا به امروز در حال پیشرفت بوده و رفته رفته ابزار ها و مته های جدید و دقیق تری به این حرفه اضافه شده که کار حکاکی را آسان تر نموده. حتی ابزار ها و مته های دندانپزشکی هم به حرفه حکاکی اضافه شده. سرعت ابزارهای امروزی فوق العاده بالا بوده ولی در عین حال قابل کنترل می باشد، سرعت مته در موتورهای آویزی و دینام...

  تاثیر رنگ ها بر زندگی بشر
  0 تاثیر رنگ ها بر زندگی بشر

  تاثیرات رنگ ها بر زندگی بشر

  در این جهان عظیم ، انواع و اقسام رنگ ها با طرح و نقش متنابه وجود دارد که هر کدام خواص و تاثیرات خاص خود را داشته که در جای خود از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد .

  گیاهان ، حیوانات ، جانوران و جمادات و کلا تمام آن چیزی که در این دنیا وجود دارد هر کدام دارای طرح و رنگ عجیب و جالب خاص خود می باشند. نور خورشید نیز در تابش شعاعین خود ، هفت رنگ ساطع می کند که این هفت رنگ ، به همراه انرژی حرارتی جدا شده از شمس ، بر تمام دنیا و هر چیزی که در آن وجود دارد و هر آن چیز و کس که...

  میناکاری در زیورآلات نقره
  0 میناکاری در زیورآلات نقره

  میناکاری در زیورآلات نقره

  میناکاری روی اجسام و اشکال مختلف صورت می پذیرد، میناکاری در زیبایی محصولات تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل روی زیورآلات نقره هم مینا کاری صورت میگیرد، میناکاری از گذشته های دور تا به اکنون یکی از راه های زیبا سازی می باشد. مینا کاری هایی که با دست انجام می شود فاخر تر و با ارزش تر هستند در این سال های اخیر میناکاری هم با دستگاه و بصورت مکانیزه انجام می شود که بسیار زیبا هستند ولی ارزش و اصالت کارهای دستی و امضا دار استادید را ندارند.

  دو نمونه مینا کاری روی جواهرات داری...

  whatsapp support call support Telegram support