بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  نوشته های بلاگ  "2019"  از "مه"

  سنگ کوارتز دودی
  0 سنگ کوارتز دودی

  کوارتز دودی (  Smoky Quartz)

  کانی با سختی 7 و سیستم کریستالی هگزاگونال می باشد که در برخی از بلور های آن مواد رادیو اکتیو کمی دیده می شود.

  رنگ

  کوارتز دودی بر خلاف نام آن همیشه دودی نیست بلکه به طیف رنگ های قهوه ای تیره، قرمز مابل به قهوه ای، خاکستری مایل به زرد و سیاه دیده شود. که این رنگ به دلیل در معرض بودن تابش گاما و مقداری کم آلومینیوم در ساختار شبکه کریستالی اش می باشد. پدیده چند رنگی آن ( زرد به قهوه ای و قرمز قهوه ای روشن ) به علت قرار گرفتن سنگ در مقابل نور قطبیده شده است.

  منابع تول...

  آکومارین و خواص آن
  0 آکومارین و خواص آن

  آکومارین

  نام آکومارین از لاتین گرفته شده با نام آب دریا، گفته شده این سنگ امواج را آرام و ملوانان را در دریا ایمن نگه می دارد.
  مرغوبترین نوع از آکومارین شفافیت روشن و خالص داشته و به رنگ آبی و کمی به رنگ سبز مایل به آبی می باشد. سختی مناسب این سنگ و شکل کریستالی آن سبب شده تا در تراش کاری و ساخت جواهرات مدرن استفاده زیادی از آکومارین شود.
  در سال 1910 بزرگترین آکومارین در برزیل با وزن 243 پوند یافت شد. مرغوبترین نوع آکومارین در کشور برزیل استخراج می شود. که وزن این سنگ ها تا چند کیلو گرم هم می ر...

  اونیکس و ساردونیکس
  0 اونیکس و ساردونیکس

  ساردونیکس چیست ؟

  ساردونیکس نوع قهوه ای رنگ اونیکس با راه راه های سفید که ناشی از کالسدونی سفید است می باشد و رنگ قهوه ای مایل به قرمز آن بدلیل غلظت آهن در آن می باشد. ( سیلیس مایل به قرمز sard، اونیکس onyx )

  ساردونیکس در کشور هایی نظیر آلمان، ایالات متحده، روسیه و برزیل یافت می شود. که بهترین نوع آن از هند می آید که در بازار ایران نیز مشاهده می شود.

   

   

   

  تفاوت اونیکس و عقیق سیاه

  برخلاف تصورات عامه، اونیکس عقیق سیاه نیست که در بین مردم نیز نام هایی نظیر عقیق سلیمان نواری و جزع یمانی روا...

  سنگ اونیکس
  0 سنگ اونیکس

  سنگ اونیکس چیست ؟

  اونیکس ( onyx )  نوعی کانی کالسرونی دارای نوار های مشکی و سفید موازی در رنگ های متفاوت می باشد. در بازار نوع سیاه و یکدست آن فروش بیشتری دارد. این سنگ در بیشتر نقاط جهان همچون برزیل، هند، آرژانتین، ماداگاسکار، سریلانکا، پاکستان، جنوب مکزیک، اروگوئه، ایالات متحده، میانمار، افغانستان و بوتسوانا وجود دارد.

   

      

   

  خواص فیزیکی اونیکس

  •          شکل کریستالی هگزاگونال بدون کلیواژ دارای جلای شیشه ای و شیری
  •          سختی 6.5 – 7
  •          وزن مخصوص 2.55 – 2.70
  •          ضریب ش...
  سودالیت و خواص آن
  0 سودالیت و خواص آن

  ویژگی های سودالیت

  انتخاب نام سودالیت به دلیل وجود عنصر سدیم در این کانی می باشدف در باورهای مردم از قدیم بوده که سودالیت شجاعت و اعتماد به نفس را بالا می برد. و موجب پاک شدن احساس گناه می شود.سودالیت بر خلاف سنگ لاجورد به ندرت خال های پیریت دارد و از آن سبک تر و گاهی همراه با رگه های کلسیت می باشد و در ساخت جواهر بیشتر از سودالیت کاربرد دارد.

   

   خواص سنگ سودالیت (Sodalite) 

  •  تنظیم و تعادل چاکراهای ششم و هفتم
  •  ایجاد نگرش مثبت در فرد
  • کمک برای کنترل و تفاهم در زندگی
  • از بین بردن وحشت و ...

  راهکارهای متفاوت برای براق کردن نقره جات
  0 راهکارهای متفاوت برای براق کردن نقره جات

  درخشان و براق کردن نقره جات :

   

                                       

   

   

  • شیشه پاک کن : شیشه پاک کن را روی پارچه اسپری کرده و برای تمیز کردن نقره استفاده کنید. با این کار نقره همانند روز اول درخشان می شود.
  • گچ : برای جلوگیری از سیاه شدن نقره های خود می توان از چند تکه گچ در محل نگهداری نقره ها استفاده کرد. با این کار، گچ ها رطوبت موجود را جذب می کنند و باعث براق ماندن نقره ها می شوند.
  •  آمونیاک : برای جلا دادن به نقره جات می توان آنها را درون محلولی از یک فنجان آب گرم و نصف فنجان آمونیاک ...
  توپاز و خواص آن
  0 توپاز و خواص آن

  کانی شناسی سنگ توپاز: AL2SiO4(F,OH)2

  مصریان توپاز را سمبل‌ خورشید می‌ دانند، یونانیان باستان اعتقاد داشتند که توپاز باطل کننده سحر و جادوست. توپاز از واژه ی توپازیوس که نام جزیره ای در دریای سرخ است گرفته شده و در یونانی به معنی جستجو کردن است. توپاز از بخارات فلوئورداری تشکیل می‌شود، و در مراحل پایانی انجماد سنگهای آذرین سیلیسی بیرون رانده شده‌اند. توپاز در گدازه‌های ریولیتی و گرانیتها دیده می‌شود. ریگهای صیقلی شده آن در ماسه های رودخانه ای بعضی نقاط یافت می شود.

  بزرگترین توپاز یافت شده با وز...

  هر آنچه که باید درباره نقره بدانیم (2)
  0 هر آنچه که باید درباره نقره بدانیم (2)

   

  آیا نقره اصل سیاه می شود ؟

  امکان دارد نقره اصل به مرور زمان کدر به سمت زرد و تیره شود. البته نقره خالص در دما و محیط منزل تیره نمی شود. ولی بعلت وجود مس در نقره عیار 925، در هوا با نمک و گوگرد ترکیب شده و باعث تیرگی می شود.همچنین زمانی که نقره با مواد شیمیایی شوینده،آرایشی، بهداشتی مانند وایتکس و رنگ مو و همچنین عرق بدن در تماس باشد تیرگی سریع تر رخ میدهد.

  نقره بر خلاف بدلیجات که پوشیده از آب نقره هستند و نمیتوان تیرگی آن را رفع نمود ، با شستشوی آب می توان آنرا مانند روز اول شفاف و براق نمو...

  هر آنچه که باید درباره نقره بدانیم (1)
  1 هر آنچه که باید درباره نقره بدانیم (1)

  نقره

   

  نقره، فلزی براق به رنگ سفید که گرانبهاست . که کاربرد بسیار آن به دلیل ویژگی هایی همچون رسانایی بالا، جلا دار، شکل پذیر و نرم و چکش خوار بودن آن است.

  در سال های اخیر، بیشترین کاربرد آن، در صنعت و سپس ساخت جواهرات و لوازم های تزئینی بوده و از شمش و سکه های نقره به عنوان سرمایه گذاری استفاده می کردند.

   

   

  خواص نقره

  •          درخشندگی بسیار بالا
  •          قدرت انعکاس نور بالا که در ساخت آینه، تلسکوپ، میکروسکوپ و سلول های خورشیدی بکار می رود
  •          نقره پرداخت شده، بازتاب 95 درصد شع...
  سیترین و خواص آن
  0 سیترین و خواص آن

  سیترین 

  سیترین در بازه رنگی زرد تا زرد مایل به نارنجی و کمی به رنگ قهوه ای یافت می شود. در واقع این کانی را به عنوان کوارتز زرد هم می شناسند. البته تا جایی که رنگ زرد به قهوه ای تیره نرفته باشد سیترین می نامند. اما اگر به رنگ قهوه ای تیره پیش رود با نام کوارتز دودی شناخته می شود. این رنگ دهی در سنگ سیترین از آهن درون سنگ نشات می گیرد. آهن باعث ایجاد رنگ زرد می شود اما این زرد بودن همیشه یکسان نیست و بازه هایی از رنگ زرد را در بر می گیرد.


  تراش سیترین
  سنگ سیترین سختی بالایی دارد، سختی بالا و جلا...

  سنگ چشم گربه
  0 سنگ چشم گربه

  سنگ چشم گربه ( عین الهر ، سنگ سیفون )

   

  این سنگ دارای رشته های بسیار نازک و موازی باهم، بلور های روتیل است. که ایجاد یک خط براق سفید یا نقره ای رنگ می کند که این ویژگی سبب نوری ویژه در این سنگ می باشد که با حرکت دادن آن نور در سطح نگین جابجا می شود. که نام چشم گربه از این خاصیت گرفته شده است. که این ویژگی به دلیل وجود ناخالصی های سوزنی شکل در آن ایجاد می شود.

  به دلیل همین نور ویژه ای (این نور در رنگ های مختلف یافت می شود ) که دارد بسیار مورد پسند و استقبال مردم بوده  و آنرا به عنوان سنگ های ق...

  ترجمه حرز امام جواد ( علیه السلام )
  0 ترجمه حرز امام جواد ( علیه السلام )

   حرز امام جواد ( علیه السلام )

   

  ابتدا می کنم به نام خدای بخشنده مهربان

  سپاس من خدایی است که پروردگار عالم هاست بسیار بخشنده و مهربان است ، صاحب روز جزاست تنها تو را عبادت می کنیم و از تو یاری می جوییم راهنمایی کن ما را به راه راست به آن جماعتی که برایشان انعام نموده ای نه آنان که برایشان خشم کردی و نه گمراهان ، آیا ندانسته ای برای شما آن چه را که در زمین باشد رام گردانید و کشتی ها را در حالتی که می روند در دریا به فرمان او رام گردانید و ندانسته ای که خدا نگه میدارد آسمان را از آن که بیفتد بر...

  whatsapp support call support Telegram support