بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  نوشته های بلاگ  "2020"  از "ژانويه"

  آموزش ساخت درختچه تزئینی
  0 آموزش ساخت درختچه تزئینی

  درختچه های تزئینی

  گام اول: در مرحله اول باید سیم مفتولی مناسب تهیه کنید

  تعداد سیم مفتولی که مورد نیاز است ۹ الی ۱۲ عدد سیم مفتولی در اندازه 24 می باشد. اگر ارتفاع درختچه برایتان اهمیت دارد باید، ارتفاع در نظر گرفته شده را در عدد 2.5 ضرب نمائید. به عنوان مثال برای درختچه ای به ارتفاع 20 سانتی متر شما به ۹ الی ۱۲ عدد مفتول 50 سانتی متر احتیاج دارید.


   

  گام دوم: سیم های انتخاب شده را به طور مساوی برش داده

  تمامی مفتول ها را دقیقا از وسط خم کرده تا نصف شود و شکل U ایجاد نمایند. قسمت انتهای U توسط...

  تاثیر نقره در ایجاد هیجان
  0 تاثیر نقره در ایجاد هیجان

  آیا استفاده از نقره باعث ایجاد هیجان در فرد می شود؟

  فروش جواهرات نقره همه ساله رو به رشد بوده و همواره داغ است. دلایل فراوانی بر فروش رو به رشد جواهرات نقره می توان ذکر کرد.
  نقره نگاه مردان را به خود جلب می کند، و این امر تمایل خانم ها را به استفاده از جواهرات نقره افزایش می دهد، از دیگر دلایل استفاده از نقرجات رو به رشد، مقرون بودن از لحاظ اقتصادی است، به طوری که نقره از مقرون به صرفه ترین فلزات می باشد که نسبت به طلا و پلاتین قیمت مناسب تری دارد، همین موضوع نیز مصرف کنندگان را ترقیب به استفاده...

  اصطلاح پنجره در سنگ های قیمتی به چه معناست
  0 اصطلاح پنجره در سنگ های قیمتی به چه معناست

  پنجره در سنگ های قیمتی

  ممکن است در هنگام خرید سنگ های قیمتی جواهرفروشان وگوهرشناسان در مورد وجود پنجره در نگین با شما صحبت کرده باشند؟ واژه پنجره که مردم با آن آشنا می باشند، در واقع همان چیزی است که از طریق آن به بیرون نگاه می کنیم. در صنعت طلا و جواهر واژه پنجره به نگین ها و سنگ هایی گفته می شود، که بیش از حد صاف و با قرینگی ضعیف بوده و در نتیجه اشیا از داخل سنگ قابل مشاهده می باشند. پنجره باعث عدم انعکاس نور در مرکز سنگ و در نتیجه کاهش مقدار نور منعکس شده می شود. که فقدان نور باعث شده که یک ...

  انواع کوارتز
  0 انواع کوارتز

  کوارتز و انواع این سنگ

  خواص سنگ کریستال کوارتز(در)

  انواع کریستال ها اغلب برای محافل و مراسمات مذهبی استفاده می شود، که اثرات روشنگر و مفید بر روی همه ی چاکراهای بدن می گذارد، در مدیتیشن فضای روحی و معنوی خاصی به فرد می دهد، منعکس کننده ی نور و انرژی روحانی به سمت بدن می باشد، کمک به تمرکز و افزایش توانایی های ذهنی، تصفیه روحی و روانی، قدرت محافظ در برابر طلسم و جادو، کمک به ارتباط با دنیای متافیزیک، تقویت سیستم ایمنی بدن، تزکیه و پاکسازی اندام های بدن، کریستال کوارتز انرژی را تا بالاترین حد مم...

  سنگ های کلسدونی
  0 سنگ های کلسدونی

  سنگ کلسدونی(یمانی)

  کوارتزهایی که بافت نهان‌بلوری دارند سنگ کلسدونی گفته می شود که گاهی با نام سنگ یَمانی نیز گفته می‌شود. که بسیار متنوع و گوناگون هستند.
  سنگ های کلسدونی دارای جلای مومی و کدر می‌باشند، در حالی که انواع بلورهای کوارتز، مانند در کوهی و آمتیست، درخشندگی شیشه‌ای دارند. بافت رشته مانند میکروسکوپی سنگ کلسدونی موازی یا عمود بر سطح خارجی توده آن است، در حالی که اجتماع سنگ کلسدونی به شکل ستون‌های چکنده در غارها یا مانند حبه‌های انگور یا به قلوه‌ای شکل یافت می‌شود.
  توده سنگ یمانی معمولاً خ...

  سنگ های قیمتی افغانستان
  0 سنگ های قیمتی افغانستان

  انواع معادن سنگ های قیمتی افغانستان

  کشور افغانستان با توجه به وسعت و منطقه جغرافیایی دارای انواع معادن سنگ‌های قیمتی می باشد، از جمله این سنگ ها می توان به بهترین و با کیفیت ترین سنگ های لاجورد لاپیس اشاره کرد که در جهان شهرت فراوانی دارند.
  بیشتر سنگ های لاپیس از استان بدخشان در شمال افغانستان بدست می آید، علاوه بر لاجورد لاپیس، افغانستان دارای ذخایر مهمی از انواع گوهرهای دیکر است که برخی از این سنگهای افغانی در بازارهای جهانی حضور دارند. از جمله معادن و ذخایر سنگ های افغانستان می توان به لاجورد...

  فیروزه های سبز رنگ
  0 فیروزه های سبز رنگ

  سنگ فیروزه سبز

  عواملی که بر کیفیت سنگ فیروزه موثراند
  فیروزه سنگی با کیفیت عالی می باشد که در سراسر جهان توسط سازندگان جواهرات مورد توجه قرار می گیرد.
  فیروزه از روی سه عامل اصلی کیفی ارزیابی می شود:
  -رنگ
  - بافت
  - وجود یا عدم وجود ماتریس و رگه های فیروزه(که اصطلاحا عجمی و شجری می گویند)

  رنگ سنگ فیروزه

  سنگ فیروزه آبی

  فیروزه با رنگ آبی شناخته می شود، رنگ آبی نرم و آرام، که در میان عوام به آن آبی آسمان گفته می شود. منبع سنتی و اصلی این سنگ در نیشابور است، فیروزه را با نام “آبی ایرانی” نیز توصیف می‌ک...

  کاربرد فیروزه در صنایع دستی
  0 کاربرد فیروزه در صنایع دستی

  استفاده از فیروزه در ساخت صنایع دستی

  علاوه بر استفاده از فیروزه در جواهرات و زیورآلات از این سنگ گران بها در ساخت صنایع دستی نیز استفاده می شود، که این کار از گذشته های دور تا به امروز به شکل های مختلف استفاده می شود.

  فیروزه کوبی

  یکی از هنرهای اصیل و زیبا، هنر فیروزه کوبی روی ظروف می باشد، بدین صورت که سنگ فیروزه را بر روی ظروفی با پایه سیمین، نقره ای و یا برنجی تزئین می کنند، دانه های گوناگونی از فیروزه را روی ظروف مورد نظر جای داده و پرداخت می نمایند و طی مراحل مختلف به آن جلا میدهند که اصط...

  انواع نگین های بکار رفته در ساخت جواهرات
  0 انواع نگین های بکار رفته در ساخت جواهرات

  انواع نگین های اتمی

  در ساخت جواهرات از نگین های درخشان با اشکال مختلف استفاده می شود، که انتخاب این نگینهای مناسب در زیبایی جواهر ساخته شده بسیار موثر است، و ما در اینجا با نمونه هایی از این نگین های درخشان مانند میکرو و سولیتر و... آشنا می شویم.

  انواع نگین ها

  نگین های پرکاربرد در ساخت جواهرات معمولا نگین های سولیتر، باگت، مارکیز، میکرو می باشند که به اختصار درباره این نگینها توضیحاتی داده می شود.

  نگین های سولیتر:

  این نگین ها با تراشی مانند الماس دارای سایز های متفاوت هستند. و معمولا از این...

  دلایل سیاه شدن نقره اصل
  3 دلایل سیاه شدن نقره اصل

  آیا نقره اصل هم سیاه می شود!

  نقره اصل به مرور زمان ممکن است سیاه شود، به اینصورت که رنگ‌های زرد و تیره روی نقره را می گیرد. هرچند که نقره خالص در محیط و دمای منزل معمولا تیره نمی شود و تنها دلیل سیاه شدن وجود مس در نقره های 925 عیار می باشد، و مس موجود در نقره با نمک و گوگرد معلق در هوا ترکیب می شود و باعث تیرگی جواهرات نقره می‌شود.
  لازم به ذکر است که این تیرگی ها در زمانی که نقره با مواد شیمیایی شوینده و بهداشتی آرایشی، رنگ مو و ... در تماس باشد سریعتر سیاه می‌شود.
  عرق بدن هم از عوامل مهم در سیا...

  نحوه ساخت گره آسانسوری( گره کشویی)
  7 نحوه ساخت گره آسانسوری( گره کشویی)

  آموزش تصویری ساخت گره آسانسوری برای دستبند

  مرحله اول:

  بعد از ساخت دستبند نخ های دو طرف دستبند را مطابق تصویر روی هم قرار دهید.


  مرحله دوم:

  بعد از تمام شدن مرحله اول مطابق تصویر زیر با چسب نواری نخ ها ی دستبند را روی سطح صافی ثابت کنید.

  مرحله سوم:

  در این مرحله به یک نخ با طول حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر نیاز دارید، مطابق عکس از زیر دو نخ اصلی عبور داده و روی نخ های اصلی گره بزنید.


  مرحله چهارم:

  در مرحله بعدی باید نخ سمت چپ رو از روی دو نخ اصلی رد کنید.


  مرحله پنجم:

  سپس نخ سمت راست ر...

  لابرادوریت و شناخت آن
  0 لابرادوریت و شناخت آن

  لابرادوریت و خواص آن 

  واژه لابرادوریت بر اساس نام شبه جزیره لابرادور در شرق کانادا گرفته شده است که در این محل برای اولین بار این سنگ یافت شد، از لحاظ سنگ شناسی لابرادوریت از خانواده پلاژیوکلاز و فلدسپار می باشد که دارای سختی 6 تا 6.5 بوده.
  لابرادوریت دارای جلوه های متالیک و درخشش آبی و سبز بوده، در مقابل فشار حساس بوده و بدلیل داشتن جلای شیشه ای آسیب پذیز است.
  ترکیب شیمیایی لابرادوریت سیلیکات سدیم کلسیم آلومینیوم می باشد، که دارای سیستم کریستالی تریکلینیک پهن و منشوری است، این سنگ در همه رنگ ها ...

  whatsapp support call support Telegram support