بسته
(0) اقلام سبد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  نوشته های بلاگ  "2020"  از "مارس"

  خواص خواندن و همراه داشتن آیت الکرسی
  0 خواص خواندن و همراه داشتن آیت الکرسی

  پیامبر اکرم (ص) فرمودند: زمانی که خداوند متعال سوره حمد و آیة الکرسی را بر ایشان نازل کرداند، حق تعالی فرمودند به عزت و جلالم قسم اگر بنده ای این آیات را بعد از هر نمازی قرائت نماید، او را در حظیرة القدس و آنچه که در آن است ساکن می کنم. و بر وی نظر می کنم به نگاه خاص. و در هر روز هفتاد حاجت او را که کمترینش مغفرت و عفو من باشد برای او برآورده می کنم و در نزد تمام دشمنانش عزیز و نصرتش خواهم داد.
  در کتاب خواص الایات آمده است: هرکسی بعد از نماز واجبی به آیت الکرسی را بخواند، از دنیا نخواهد رفت مگر ج...

  آشنایی با برخی از سنگ های قیمتی آبی
  0 آشنایی با برخی از سنگ های قیمتی آبی

  سنگهای قیمتی در رنگهای مختلفی در طبیعت یافت می شوند، استفاده از جواهرات با سنگ های رنگی برای جواهر دوستان اهمیت فراوانی دارد، چرا که خیلی ها دوست دارند جواهراتشان با لباس و ظاهراشان ست باشد و به همین دلیل دنبال جواهرات با سلیقه ها و معیارهای خودشان می باشند، که یکی از این معیارهای اساسی در این زمینه انتخاب جواهرات بر اساس رنگ می باشد.
  ابتدا بیایید معیارهای خود را برای این لیست خاص تعیین کنیم. قطعاً رنگ آبی (فیروزه ای ، بنفش یا سبز)، از رنگ های مورد پسند برای اکثر جواهر دوستان می باشد. و سنگ های ا...

  مویزنایت (Moissanite)
  0 مویزنایت (Moissanite)

  اولین بار توسط آنری مواسان شیمیدان فرانسوی در سال 1893 در آریزونا کشف شد.
  در ابتدا تصور می شد که الماس هستند، اما بعدها مشخص شد که بر خلاف الماس که از کربن خالص تشکیل شده است، مویزنایت دارای فرمول شیمیایی SiC یا سیلیکون کارباید می باشند.
  در سال 1905، کانز این کانی را مویزنایت نامگذاری کرد، تا تداعی کننده نام مواسان کاشف این کانی باشد. البته جالب است بدانید که آنری مواسان به خاطر خدمات بزرگش در تحقیق و تجزیه عنصر فلئور، و نیز وارد کردن کوزهٔ برقی به خدمت علوم، کوره‌ای به نام او خوانده می‌شود.

  منش...

  طریقه صحیح گرفتن فال حافظ
  0 طریقه صحیح گرفتن فال حافظ

  خواجه شمس الدین محمد بن بهاءالدّین حافظ شیرازی متولد 727 قمری در شهر شیراز بود، که بعد از 65 سال زندگی با عزت در سال 792 قمری دیده از جهان فرو بست، حافظ شیرازی ملقب به لسان الغیب بود که با القابی چون: ترجمان الاسرار، لسان العرفا و ناظم الاولیا هم شناخته می شد. شاعر بزرگ سده هشتم ایران برابر قرن چهاردهم میلادی است. 

  نحوه صحیح گرفتن فال حافظ

  اکثریت کسانی که می خواهند فال بگیرند اولین جایی که به فکرشان میرسد قفسه کتاب ها و رفتن به سراغ دیوان حافظ می باشد. برخی از مردم به سمت و سویی رفته اند که عل...

  ذبیح الله منصوری
  0 ذبیح الله منصوری

  ذبیح الله حکیم الهی دشتی فرزند اسماعیل که با نام مستعار ذبیح الله منصوری در ایران شنانخته شده است، در سال ۱۲۷۶ در شهر سنندج دیده برجهان گشود، منصوری تحصیلات ابتدایی را در سنندج شروع کرد و زبان فرانسه و انگلیسی را فرا گرفت. ذبیح الله منصوری در سال 1299 به تهران رفت، و در ابتدا قصد داشت تا در رشته دریا نوردی تحصیل نماید، اما مسیر زندگیش با ترجمه چند کتاب برای روزنامه کوشش عوض شد، و به کار ترجمه کتاب اشتغال یافت. ایشان یکی از معدود نویسندگان و مترجمان بسیار توانایی است که مثالش را در ایران نداشتیم،...

  خواص خواندن سوره توحید
  0 خواص خواندن سوره توحید

  از حضرت رسول (ص) نقل شده است: کسی که قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ را در هنگام خواب 3بار بخواند، خداوند پنجاه هزار ملک را بر او موکّل کرده تا در آن شب حراستش نمایند. (الکافی)

  از امام علی (ع) آمده است: که حضرت رسول (ص) فرمودند: هر کس در زمان خواب 100مرتبه سوره توحید را بخواند، خداوند گناهان پنجاه سال او را می‏بخشد. (الکافی)
  همچنین از امام علی نقل شده است که هر کس پس از نماز صبح، 11مرتبه «قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ» بخواند، در آن روز گناهی از او سر نخواهد زد. (ثواب‏الأعمال و عقاب الاعمال)

  امام باقر (ع)...

  بیوگرافی پروین اعتصامی
  0 بیوگرافی پروین اعتصامی

  خانم رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در 25 اسفند 1285 خورشیدی در تبریز به دنیا آمد. پدر ایشان یوسف اعتصامی آشتیانی معروف به اعتصام الملک از مردان بزرگ از نویسندگان و مترجمان مشهور اواخر دورهٔ قاجار بود، که ماهنامه ادبی «بهار» را منتشر می کرد. مادر ایشان اختر فتوحی فرزند میرزا عبدالحسین معروف به مُقدّم العِداله و متخلص به "شوری" از شاعران دوره قاجار بود. در کودکی با خانواده به تهران آمد با مشروطه خواهان و چهره های فرهنگی آشنا شد و ادبیات را در کنار پدر و از استادان بزرگی چون دهخدا و ملک الش...

  دلایل استفاده از نقره به جای طلا برای مردان
  0 دلایل استفاده از نقره به جای طلا برای مردان

  استفاده از طلا برای مردان در دین اسلام حرام است و دلیل آن زیان هایی است که برای بدن آقایان دارد.
  با توجه به اینکه از سالیان بسیار دور تا به امروز از طلا برای وسایل زینتی استفاده می شده. بیشتر خانم ها به طلا علاقه ویژه ای دارند، مردان نیز از قدیم به طلا و زیورآلات طلایی علاقه مند بودند.
  اما بهتر است بدانیم که طلا برای مردان خوب نیست و نباید از آن استفاده نمایند؟
  امروزه با توجه به حرام اعلام کردن طلا برای مردان، استفاده از فلزات جای کنین در میان مردان رو به افزایش است. که از جمله این فلزات مفید نقره...

  دعای رفع اضطراب و استرس
  0 دعای رفع اضطراب و استرس

  در بسیاری از آموزه های دینی دعاهایی برای رفع اضطراب و استرس ذکر شده است، که افراد می توانند با خواندن این دعاها تا اندازه زیادی به آرامش نزدیک شوند. زمانی که دچار اضطراب و نگرانی می شوید، ذکر" ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّهَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم " را چهارده مرتبه تکرار کنید، تا حد زیادی اضطرابتان کاهش می یابد.
  دعای دیگری که برای رفع اضطراب ذکر شده " الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب " می باشد، که برای رفع استرس و دلشوره ، دست راست را ر...

  بیوگرافی سیمین دانشور
  0 بیوگرافی سیمین دانشور

  سیمین دانشور را می توان نخستین زن ایرانی دانست که به صورت حرفه‌ای در زبان فارسی داستان نوشت. البته قبل از سیمین دانشور هم افرادی بودند، مانند امینه پاکروان که به زبان فرانسه نویسندگی می کردند، اما به فارسی تسلط نداشتند، در هر حال سیمین دانشور را اولین زن نویسنده ایرانی می‌دانند. وی در دوره‌ای داستان‌نویسی را شروع کرد، که حضور زن به عنوان نویسنده امری غیر عادی در جامعه تلقی می شد؛ کاری را که فروغ فرخزاد در زمینه شعر انجام داد، سیمین دانشور در داستان نویسی انجام داد.

  اولین آثار سیمین دانشور

  دکتر...

  دعای شش قفل و خواص آن
  1 دعای شش قفل و خواص آن

  در روایات آمده است که هر کس دعای شش قفل را در نزد خود نگه دارد یا بخواند خداوند او را مشمول رحمت خود قرار داده و او را از تمام آفات حفظ می نماید.
  از حضرت محمد (ص) رویات کرده اند: هر کسی که دعای 6 قفل را با خود داشته باشد و یا بخواند شامل رحمت خداوند شده و از شر آفات حفظ می ماند، همچنین موجب اجابت دعا شده و سبب عزت و احترام شده.
  متن کامل دعای شش قفل

  بسم الله الرحمن الرحیم
  قفل اول:
  "بِسمِ اللهِ السَّمیعِ الٌبَصیرِ الَّذی لَیسَ کَمِثلِه شَیء بِرَحمتِکَ یا اَرحمَ الرّحمینِ وَ صلَی اللهُ علی مُحَمَّدٍ ...

  سنگهای قیمتی نقاط مختلف جهان
  0 سنگهای قیمتی نقاط مختلف جهان

  مهمترین منابع سنگهای قیمتی رنگی قاره آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی می باشند. با این وجود، آفریقا بهترین و با کیفیت ترین نوع سنگ های قیمتی رنگی را دارد. بیش از نیمی از سنگ های قیمتی را در آفریقا می توان یافت. از دیگر شهرهای مهم استخراج سنگ برمه ، سریلانکا و برزیل، می باشند.

  سنگ های قیمتی تایلند

  از دیگر مناطق مهم در زمینه تجارت سنگ های قیمتی رنگی در دنیا چانتابوری تایلند می باشد، و باید گفت که بیشتر سنگ های عرضه شده در تایلند از طریق مسافران آفریقایی به انجا برده می شود. و از این رو به یکی از کشو...

  whatsapp support call support Telegram support